Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2196

Kukis

Kuky se vrací
Režisierius: Jan Svěrák

Čekija, Animacija, 2010 m., 95 min., lietuvių k.
Šešiametis Ondra (Ondřej Svěrák) serga astma, tad yra priverstas atsisveikinti su savo mėgstamu žaisliuku – senu, dulkėtu meškiuku Kukiu. Tąnakt berniukas meldžiasi, kad jo minkštas žaisliukas saugiai grįžtų namo. Netrukus Ondra susapnuoja, kad kitame miesto gale esančiame sąvartyne Kukis staiga atgyja, išsigelbėja nuo jį sutraiškyti pasirengusios mašinos ir pabėga į paslaptingą mišką. Jame knibždėte knibžda keistų būtybių, apie kurių egzistavimą Kukis, gyvendamas Ondros lovoje, net neįtarė. Naiviam ir mielam meškiukui reikia pagalbos išlikti tarp šių šiurkščių girios gyventojų. Jam padeda irzlus miško sargas Godemas. Jis atsakingas už saugumą miške, tačiau ir jis turi priešų – piktasis Nuška planuoja įrodyti, kad trumparegis, bet geraširdis Godemas netinka sargo darbui, ir užvaldyti visą mišką. Tad Kukis pradeda pilną nuotykių kelionę namo... Garsiojo čekų komedijos meistro Jano Svěráko filmas „Kukis“, kuriame susipina lėlinė animacija ir aktorių vaidyba, – tai išradinga, jaudinanti pasaka vaikams ir suaugusiems apie vaizduotės galią.
 
Apdovanojimai:
 
2010 m. – specialus žiuri prizas Tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje (Čekija).
2011 m. – geriausio montažo, geriausios garso režisūros ir geriausio garso takelio apdovanojimai „Čekų liūtų“ apdovanojimuose (Praha, Čekija).
 
Apie režisierių:
 
Žymus čekų režisierius Janas Svěrákas gimė 1965 m. Žatece, Čekijoje. Jis studijavo dokumentinį kiną Prahos kino akademijoje (FAMU), kurią baigė 1988 m. Dar studijų metu sukūrė keletą trumpametražių ir du televizijos filmus. Jo debiutinis pilnametražis filmas „Pradinė mokykla“ (Obecná skola, 1991), šilta istorinė drama apie pokario Čekoslovakiją, buvo nominuota „Oskarui“ geriausio užsienio filmo kategorijoje. Režisieriaus antrasis filmas „Akumuliatorius 1“ (Akumulátor 1, 1994) apdovanotas Medijų apdovanojimu Tarptautiniame Venecijos kino festivalyje (Italija), didžiuoju prizu Tarptautiniame fantastinių ir nuotykių filmų festivalyje (Jubaris, Japonija), o tėvynėje Čekijoje nepaprastas filmo populiarumas režisieriui pelnė „Čekų liūto“ prizą. Trečiasis J. Svěráko filmas „Kelionė“ (Jízda, 1994) taip pat sulaukė milžiniško žiūrovų susidomėjimo ir pelnė pagrindinį Tarptautinio Karlovi Varų kino festivalio (Čekija) prizą – „Krištolinį gaublį“. Vėlesni režisieriaus filmai taip pat pelnė daugybę apdovanojimų, iš kurių svarbiausi – „Oskaras“ ir „Auksinis Gaublys“ už geriausią užsienio filmą komiškai dramai „Kolia“ (Kolja, 1996). „Kukis“ – pirmasis Jano Svěráko režisuotas animacinis filmas.
Programos dalis: Mokausi iš kino

Scenarijus: Jan Svěrák

Operatorius: Vladimír Smutný, Mark Bliss

Muzika: Michal Novinski

Vaidina: Zdeněk Svěrák, Jiří Macháček, Petr Čtvrtníček, Pavel Liška, Oldřich Kaiser, Kristýna Fuitová, Ondřej Svěrák