Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2044

Kolka Cool

Kolka Cool
Režisierius: Juris Poškus

Latvija, Komiška drama, 2011 m., 93 min., latvių k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais
Kolka – mažas žvejų kaimelis Baltijos jūros pakrantėje. Beveik trisdešimtmečiai, bet vis dar su tėvais gyvenantys draugai leidžia dienas gerdami alų, beprasmiškai stumdami laiką ir įsiveldami į muštynes su kaimyninio kaimo jaunuoliais. Vienas iš jų, Andža (Artuss Kaimiņš), ruošiasi vesti. Užsiėmęs mintimis, kaip pagaliau „susitupėti“, jis nepastebi, kad jo sužadėtinė Simona (Iveta Pole) ima abejoti savo jausmais. Kai iš jūros grįžta Andžos vyresnis brolis Gvido (Andris Keišs), jiems tenka iš naujo mokytis gyventi po vienu stogu. Tuomet Andžos santuokos planai ima byrėti. Supratę savo iliuzijas apie šeimą ir moteris, broliai pagaliau nugali priešiškumą vienas kitam. Latvių režisieriaus Jurio Poškaus „Kolka Cool“ – autentiška komiška drama, gyvenimą vaizduojanti kaip atsitiktinių įvykių virtinę, o jos veikėjams romantiškos meilės paieškos yra pagrindinė gyvenimo prasmė.
 
Apdovanojimai:
 
2012 m. – geriausios aktorės apdovanojimas Ivetai Pole, geriausio epizodinio vaidmens atlikėjo apdovanojimas Aigarsui Apiniui ir apdovanojimas už geriausią montažą Latvijos nacionaliniame kino festivalyje (Latvija).
 
Apie režisierių:
 
Juris Poškus – latvių kino kūrėjas ir prodiuseris. Režisavo ir parašė scenarijų apdovanojimų pelniusiems dokumentiniams filmams: „110/220“ (1999) – geriausias dokumentinis filmas En Arboro kino festivalyje (JAV), „Bet ta valanda jau arti“ (Bet stunda nák, 2003) – geriausias dokumentinis filmas Latvijos nacionaliniame kino festivalyje (Latvija) ir nominacija geriausio dokumentinio filmo apdovanojimui Tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje (Čekija). J. Poškaus debiutinis vaidybinis filmas „Monotonija“ (2007) buvo apdovanotas už geriausią režisūrą Atvirame kino festivalyje „Kinošokas“ (Rusija), taip pat pelnė geriausio režisieriaus ir geriausios aktorės apdovanojimus Latvijos nacionaliniame kino festivalyje (Latvija), „Perspektyvų“ apdovanojimą Tarptautiniame Maskvos kino festivalyje (Rusija) ir keletą kitų prizų. „Kolka Cool“ – antrasis režisieriaus vaidybinis filmas.
Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Juris Poškus

Operatorius: Aadel Nodeh-Farahani

Muzika: „Chinawoman“

Vaidina: Iveta Pole, Artuss Kaimiņš, Andris Keišs, Varis Piņķis, Aigars Apinis, Guna Zariņa, Māra Ķimele, Līga Vītiņa, Agnese Čivle