Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1950

Kažkas iš nieko: repo menas

Something from Nothing: The Art of Rap
Režisierius: Andy Baybutt, Ice-T

JAV, Jungtinė Karalystė, Dokumentika, 2012 m., 111 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, T

Hiphopas nieko naujo nesukūrė, hiphopas viską perkūrė. Kad tai atskleistų, filmo „Kažkas iš nieko: repo menas“ pasakotojas ir vienas režisierių Ice-T leidžiasi į asmenišką kelionę, ieškodamas hiphopo muzikos širdies ir sielos. Laikomas vienu iš „gangsta“ repo stiliaus krikštatėvių, reperis Ice-T nevaržomai tyrinėja kultinių atlikėjų – Afrika Bambaataa, Eminem, Nas, Mos Def, Kanye West, Chuck D, KRS-One, Snoop Dogg, Run DMC, Ice Cube ir daugelio kitų – gyvenimus ir kūrybą. Šiame muzikiniame dokumentiniame filme ignoruojama komercija, žvaigždžių kultas ir prabanga, tiesiog žvelgiama į tai, kas slepiasi repo meistrų galvose ir kas išsiveržia iš jų lūpų. Filme skamba originalus pačių kūrėjų repavimas ir klasikinės, niekada negirdėtos a cappella kompozicijos, matome reperius, rašančius posmus rašikliu popieriuje, o užklupus įkvėpimui – ir ant delno. „Kažkas iš nieko: repo menas“ – dvasinga duoklė autentiškam amerikietiškajam žodžio menui, suteikusiam įprastai poezijai naują veidą.

Apie režisierius:

Andy Baybuttas – britų dokumentinio kino režisierius, prodiuseris, operatorius. Studijavo Birmingemo universitete (Jungtinė Karalystė), karjeros pradžioje dirbo operatoriaus asistentu įvairiuose dokumentinio kino projektuose. Nuo 2000 m. – BBC televizijos prodiuseris ir režisierius. Režisavo dokumentinių filmų televizijai: „Rodas Stewartas: vynas, moterys ir daina“ (Rod Stewart – Wine, Women & Song, 2001), „Kai hipiai valdė pasaulį“ (When Hippies Ruled the World, 2001), „Band Aid istorija“ (The Band Aid Story, 2004), „Supermeno prakeiksmas“ (The Curse of Superman, 2005) ir „Cigaretės memuarai“ (Memoirs of a Cigarette, 2007). Taip pat sukūrė muzikinį dokumentinį filmą „The Verve: The Video 96–98“ (1999).
Ice-T (tikr. Tracy Marrow) gimė 1958 m. Niuarke, JAV. Jis yra amerikiečių hiphopo muzikantas, aktorius, prodiuseris. Šiuo metu ruošiasi išleisti aštuntąjį savo muzikos albumą. Jis taip pat vaidino daugybėje vaidybinių filmų, dokumentiniuose filmuose ir televizijos serialuose. Visą gyvenimą buvęs prieš kamerą, šįkart Ice-T keliauja už jos ir pristato savo režisūrinį debiutą – filmą „Kažkas iš nieko: repo menas“.
 

Programos dalis: Muzika, keičianti pasaulį

Operatorius: Andy Baybutt, Jeremy Hewson, John Halliday

Muzika: Adam F