Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2096

Hemelė

Hemel
Režisierius: Sacha Polak

Nyderlandai, Ispanija, Drama, 2012 m., 80 min., olandų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N16
Hemelė (Hannah Hoekstra) po motinos mirties gyvena su tėvu Geisu (Hans Dagelet). Aplink Geisą sukasi daugybė moterų, tačiau Hemelė jaučia, kad nė viena iš jų negrasina išskirtiniams, neįprastai artimiems jos ir tėvo santykiams. Tačiau viskas pasikeičia, kai Geisas susižavi savo jauna bendradarbe Sofi (Rifka Lodeizen). Kai jis nusprendžia surimtėti ir apsigyventi su Sofi, Hemelei tenka susidurti ne tik su tėvo netektimi, bet ir su savo pačios intymumo problemomis. Tad ji imasi kariauti su kiekvienu vyru mieste, siekdama atrasti skirtumą tarp sekso ir meilės bei užpildyti emocinę tuštumą vienos nakties nuotykiais. Įspūdingai nufilmuotas ir itin atviras Sachos Polak debiutinis pilnametražis filmas „Hemelė“ – atidus žvilgsnis į nerimastingą jaunos moters pasaulį ir sudėtingą kelionę į emocinę brandą. Puiki pagrindinio vaidmens atlikėjos Hannah Hoekstros vaidyba subtiliai ir įtikinamai kuria merginos, žengiančios į savarankišką suaugusiųjų gyvenimą, portretą.
 
Apdovanojimai:
 
2012 m. – Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI apdovanojimas Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (Vokietija).
 
Apie režisierę:
 
Sacha Polak gimė 1982 m. Amsterdame, Nyderlanduose. 2006-aisiais baigė Nyderlandų kino ir televizijos akademiją, o jos baigiamasis filmas „Derva“ (Teer) sulaukė pasisekimo ne viename tarptautiniame kino festivalyje. Per keletą metų režisierė sukūrė dar keletą trumpametražių filmų: „El Mourrabbi“ (2007), „Potraukis“ (Drang, 2008), „Po stalu“ (Onder de Tafel, 2008), „Brolis“ (Broer, 2011). „Hemelė“ – pirmasis režisierės pilnametražis filmas. Jo premjera įvyko Tarptautinio Berlyno kino festivalio (Vokietija) „Forumo“ programoje, filmas laimėjo Tarptautinės kritikų federacijos FIPRESCI apdovanojimą, o režisierė tapo viena daugiausiai dėmesio sulaukiančių kino kūrėjų.
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Helena van der Meulen

Operatorius: Daniël Bouquet

Muzika: Rutger Reinders

Vaidina: Hannah Hoekstra, Hans Dagelet, Rifka Lodeizen