Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2092

Fish n' Chips

Fish n' Chips
Režisierius: Elias Demetriou

Kipras, Graikija, Jungtinė Karalystė, Drama, 2011 m., 102 min., graikų ir anglų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais
Endis (Moarios Ioannou) – Londone sunkiai dirbantis imigrantas iš Kipro, užsimiršimą atrandantis prie gruzdintuvės: Endis ir jo vokietė mergina Karina (Marlene Kaminsky) dirba žuvies ir bulvyčių užkandinėje. Pavargęs nuo įtempto gyvenimo dideliame mieste, jis nusprendžia palikti Londoną ir išvyksta į gimtąjį Kiprą. Visą gyvenimą vergavęs kitiems, jis pagaliau įkuria nuosavą žuvies ir bulvyčių užkandinę prie jūros. Bet viskas nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, kai žmogus išties nepažįsta tos šalies, iš kurios yra kilęs. Tad Endžio svajonės tampa košmaru, nes jis, rodos, pamiršta vieną esminę detalę: Kipras tiesiog nėra Londonas! Kipre gimęs ir trijų šalių – Jungtinės Karalystės, Graikijos ir Kipro – pilietybes turintis režisierius Eliasas Demetriou asmeniškame ir autentiškame filme „Fish n‘ Chips“ tyrinėja imigracijos ir tapatybės klausimus ir komplikuotą tautiškumo sampratą.
 
Apie režisierių:
 
Gimęs Kipre 1965 m., Eliasas Demetriou dabar gyvena ir dirba Atėnuose, Graikijoje, kur ir baigė kino režisūrą Atėnų universitete. Nuo 1991 m. dirba kino ir montažo režisieriumi, prodiuseriu, operatoriumi, vaidina kine ir rašo scenarijus filmams. Režisavo trumpametražių ir dokumentinių filmų, rodytų tarptautiniuose kino festivaliuose: „Mozaikos plytelė“ (Tessera, 1991), „Privatu“ (Privé, 1996), „Linksmų kičinių Kalėdų“ (Merry Kitschmas, 2000), „Švarko primatavimas“ (Coat fitting, 2006), „Pokytis į gera“ (Change for the Better, 2008) ir daugelį kitų. „Fish n‘ Chips“ – pirmasis jo pilnametražis vaidybinis filmas.
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Elias Demetriou

Operatorius: Giorgos Giannelis

Muzika: Christina Georgiou

Vaidina: Marios Ioannou, Marlene Kaminsky, Anne-Marie O'sullivan, Diomedes Koufteros, Alkestis Pavlidou