Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2006

Balsai

Babycall
Režisierius: Pål Sletaune

Norvegija, Švedija, Vokietija, Siaubo trileris, 2011 m., 100 min., norvegų k. su švediškais ir lietuviškais subtitrais, N18
Ana (Noomi Rapace) ir jos aštuonmetis sūnus Andersas (Vetle Qvenild Werring) dėl sudėtingų santykių su žiauriu berniuko tėvu priklauso liudininkų apsaugos programai. Jie persikrausto gyventi į didelį daugiabutį. Nervinga ir įsitempusi Ana pradeda perdėtai rūpintis savo sūnumi, net nusiperka vaiko stebėjimo prietaisą, kad nuolat galėtų jį girdėti. Tačiau netrukus prietaisas ima leisti keistus, vaiko nužudymą primenančius garsus. O Andersas susiranda paslaptingą naują draugą, vis apsilankantį keistu laiku ir tvirtinantį, kad turi raktus nuo visų daugiabučio namo durų... Ana ima jaudintis, kad jie su Andersu nebe vieni. Ar naujasis sūnaus draugas žino ką nors apie žmogžudystę? Ar Andersui vis dar gresia pavojus? Naujausias norvegų režisieriaus Pålo Sletaune filmas „Balsai“ – psichologinis trileris, atskleidžiantis tamsiausias žmogaus sielos gelmes. Juosta išsiskiria puikia pagrindinės aktorės Noomi Rapace, išgarsėjusios Lisbetės Salander vaidmeniu filme „Mergina su drakono tatuiruote“ (2009) ir kitose žymiosios Stiego Larssono romanų trilogijos ekranizacijose, vaidyba.
 
Apdovanojimai:
 
2011 m. – geriausios aktorės apdovanojimas Noomi Rapace Tarptautiniame Romos kino festivalyje (Italija).
2011 m. – didysis prizas ir tarptautinis kritikų apdovanojimas Tarptautiniame Žerardmė fantastinio kino festivalyje (Prancūzija).
 
Apie režisierių:
 
Režisierius ir scenarijų autorius Pålas Sletaune (gimė 1960 Osle, Norvegijoje) studijavo literatūrą, fotografiją ir meno istoriją Oslo universitete. Savo pirmąjį trumpametražį filmą sukūrė 1992 m., o kaip pilnametražių filmų režisierius debiutavo 1997 m. su kritikų išgirtu filmu „Nereikalingas paštas“ (Budbringeren). Filmo premjera įvyko Tarptautinio Kanų kino festivalio (Prancūzija) prestižinės Kritikų savaitės metu ir pelnė pagrindinį apdovanojimą. 1998-aisiais žurnalas „Variety“ išskyrė P. Sletaune kaip vieną iš dešimties daugiausiai žadančių režisierių pasaulyje. Iš viso P. Sletaune sukūrė keturis pilnametražius ir keletą trumpametražių filmų, visi jo pilnametražiai filmai buvo atrinkti rodyti pagrindiniuose pasaulio kino festivaliuose. P. Sletaune taip pat pripažintas ir kaip reklamų kūrėjas, už darbą šioje srityje pelnęs keletą tarptautinių apdovanojimų, tarp jų ir „Auksinio liūto“ ir „Sidabrinio liūto“ apdovanojimus Tarptautiniame kūrybiškumo festivalyje „Kanų liūtai“ (Prancūzija).
Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Pål Sletaune

Operatorius: John Andreas Andersen

Muzika: Fernando Velázquez

Vaidina: Noomi Rapace, Kristoffer Joner, Vetle Qvenild Werring