Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1912

Balkanų melodija

Balkan Melodie
Režisierius: Stefan Schwietert

Vokietija, Bulgarija, Šveicarija, Dokumentika, 2012 m., 92 min., prancūzų, rumunų, bulgarų ir vokiečių k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V

Nuotaikingame filme pasakojama nepaprasta meilės istorija – Marcelio ir Catherine Cellier meilė ir atsidavimas Rytų Europos muzikai. Šaltojo karo metu pora kirto geležinę uždangą, kad prisirinktų iki tol Vakaruose negirdėtų garsų ir sąskambių. Per radijo programas ir parduodamus milijonus įrašų Marcelis Cellier išplatino šią muziką kitose šalyse, o klausytojai ją greitai pamėgo. Jo veikla nutiesė kelią į šlovę rumunui Pano fleitos muzikantui Gheorghe‘ui Zamfirui ir legendiniam Bulgarijos moterų chorui „Le Mystère des Voix Bulgares“. Sekdamas Cellier šeimos pėdsakais, filmo „Balkanų melodija“ režisierius Stefanas Schwietertas keliauja į Rytų Europą, tikėdamasis surasti tų laikų herojus ir atgaivinti jų muziką.

Apie režisierių:

Stefanas Schwietertas gimė 1961 m. Eslingene, Vokietijoje, užaugo Šveicarijoje. Studijavo kino režisūrą Vokietijos kino ir televizijos akademijoje Berlyne. 1991-aisiais įkūrė kino gamybos kompaniją „Neapel Film“, kurioje prodiusavo ir režisavo dokumentinių filmų. Tarptautinio pripažinimo S. Schwietertas sulaukė 1996 m., pristatęs filmą „Virpulys širdyje“ (A Tickle in the Heart) apie klezmerių muzikos atlikėjus brolius Epšteinus. Nuo to laiko S. Schwietertas garsėja kaip puikus filmų apie muziką režisierius, pelnęs Šveicarijos kino apdovanojimų geriausio dokumentinio filmo kategorijoje už muzikinius filmus „Akordeonų gentis“ (Accordion Tribe, 2004) ir „Namų aidai“ (Heimatklänge, 2007). Be kino režisūros, S. Schwietertas taip pat skaito paskaitas Vokietijos ir Šveicarijos kino mokyklose.
 

Programos dalis: Muzika, keičianti pasaulį

Scenarijus: Stefan Schwietert

Operatorius: Pierre Mennel, Pio Corradi

Muzika: Gheorghe Zamfir, Le Mystère des Voix Bulgares, Ioan Pop, Mahala Rai Banda, Nicolae Pitis, Grupul Iza