Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2084

Atmintis gyvena pasakojimuose

Historias Que So Existem Quando Lembradas
Režisierius: Julia Murat

Brazilija, Argentina, Prancūzija, Drama, 2011 m., 98 min., portugalų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V
Kaip ir kiekvieną rytą, pagyvenusi našlė Madalena (Sonia Guedes) kepa duoną senai Antonio (Luiz Serra) kavinukei. Kaip ir kasdien, ji kerta geležinkelio bėgius, kuriais jau daugelį metų nevažiuoja traukiniai, nuvalo uždarytų kapinių vartus, išklauso kunigo pamokslo ir pietauja su kitais Jotuombos kaimelio gyventojais. Gyvenančios savo mirusio vyro atmintimi ir prisiminimais Madalenos rutiną sujaukia jaunos fotografės Ritos (Lisa E. Fávero), atvykusios į vaiduoklišką kaimelį, kuriame laikas tarytum sustojęs, pasirodymas. Brazilijos režisierės Julios Murat daugybę apdovanojimų pelniusi juosta „Atmintis gyvena pasakojimuose“ – tai tyli, švelni ir subtili istorija apie laiką ir atmintį. 
 
Apdovanojimai: 
 
2011 m. – specialusis prizas Tarptautinio San Sebastijano kino festivalio (Ispanija) „Lotynų horizontų“ programoje.
2011 m. – geriausio filmo apdovanojimas „Naujųjų horizontų“ programoje ir geriausios aktorės apdovanojimas Soniai Guedes Abu Dabio kino festivalyje (Jungtiniai Arabų Emyratai).
2011 m. – geriausios aktorės apdovanojimas Soniai Guedes, Kino klubo žiuri apdovanojimas ir publikos apdovanojimas Santa Marijos da Feiros kino festivalyje (Portugalija).
2011 m. – Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI apdovanojimas Tarptautiniame Liublianos kino festivalyje (Slovėnija).
2011 m. – publikos apdovanojimas Tarptautiniame Varšuvos kino festivalyje (Lenkija).
2012 m. – didysis prizas Tarptautiniame Sofijos kino festivalyje (Bulgarija).
2012 m. – publikos apdovanojimas Tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje (Groningenas, Nyderlandai).
2012 m. – Ekumeninės žiuri, „Kino klubo“ žiuri ir Jaunosios žiuri apdovanojimai Tarptautiniame Friburgo kino festivalyje (Šveicarija).
2012 m. – prizai už geriausią filmą, geriausią režisūrą, geriausią operatoriaus darbą ir specialusis prizas aktorei Soniai Guedes Tarptautiniame „RiverRun“ kino festivalyje (Vinstonas-Salemas, JAV).
2012 m. – specialusis prizas Lotynų Amerikos kino festivalyje (Utrechtas, Nyderlandai).
2012 m. – publikos apdovanojimas Brazilijos kino festivalyje (Paryžius, Prancūzija).
2012 m. – geriausio vaidybinio filmo apdovanojimas ir Peru komunikatorių asociacijos APC prizas Limos kino festivalyje (Peru).
 
Apie režisierę:
 
Julia Murat gimė 1979 m. Rio de Žaneire, Brazilijoje. Ji baigė grafinio dizaino studijas Rio de Žaneiro universitete ir scenarijų rašymą Darcy Ribeiro kino mokykloje Rio de Žaneire. J. Murat ilgą laiką dirbo montažo režisiere, režisieriaus ir operatoriaus asistente. Nuo 2003-iųjų sukūrė vaizdo instaliacijų, eksperimentinių ir trumpametražių filmų, reklamų. 2008-aisiais sukurto jos pirmojo pilnametražio dokumentinio filmo „Tėvo diena“ (Dia dos Pais) premjera įvyko Tarptautinio dokumentinio kino festivalio „Cinéma du Réel“ (Paryžius, Prancūzija) metu. „Atmintis gyvena pasakojimuose“ – jos pirmasis pilno metražo vaidybinis filmas – taip pat gimė iš J. Murat susidomėjimo dokumentika. Jame su Pietų Amerikos kultūrai būdinga magiškojo realizmo dvasia atkuriami tikri pasakojimai iš mažų Brazilijos kaimelių gyvenimo, užrašyti per du mėnesius trukusią režisierės ekspediciją.
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Julia Murat, Maria Clara Escobar, Felipe Sholl

Operatorius: Lucio Bonelli

Muzika: Lucas Marcier

Vaidina: Sonia Guedes, Lisa E. Fávero, Luiz Serra, Ricardo Merkin, Antônio dos Santos