Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1961

Antonas Corbijnas: skersai išilgai

Anton Corbijn Inside Out
Režisierius: Klaartje Quirijns

Nyderlandai, Belgija, Airija, Dokumentika, 2012 m., 80 min., anglų ir olandų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V

Dokumentiniame filme „Antonas Corbijnas: skersai išilgai“ pristatoma Antono Corbijno, tarptautiniu mastu žinomo olandų fotografo ir kino kūrėjo, asmenybė. Jis pelnė pripažinimą ikoniškomis muzikos žvaigždžių (tarp jų – „Joy Division“, „U2“, Mileso Daviso, Björk) fotografijomis, grupių „Depeche Mode“, „Nirvana“, „Metallica“ ir daugelio kitų atlikėjų muzikiniais vaizdo klipais. Kaip kino kūrėjas A. Corbijnas išgarsėjo su daugybę apdovanojimų pelniusiu filmu „Kontrolė“ (Control, 2007), pasakojančiu apie grupės „Joy Division“ lyderio Iano Curtiso gyvenimą. Režisierė Klaartje Quirijns sukuria intriguojantį pasakojimą, atskleidžiantį A. Corbijno kūrybines motyvacijas ir vidinius menininko konfliktus. Per interviu su muzikantais ir kitais kūrėjais, tokiais kaip Bono ar George‘as Clooney, per pokalbius su pačiu A. Corbijnu, žiūrovas nukeliamas į jo dabartinius ir vaikystės namus, darbo vietas, studiją ir filmavimo aikštelę, kol pamažu atsiskleidžia intymus, įkvepiantis ir iki šiol neregėtas vieno iš labiausiai šiuolaikinei muzikinei kultūrai nusipelniusių žmonių portretas.

Apie režisierę:

Dokumentinio kino kūrėja ir prodiuserė Klaartje Quirijns gimė 1967 m. Amsterdame, Nyderlanduose. Ten gyvendama ji režisavo ir prodiusavo keletą dokumentinių filmų ir dirbo žurnaliste. 1999-aisiais K. Quirijns persikėlė į Niujorką (JAV), kur ji tęsia Nyderlandų nacionalinio radijo ir televizijos korespondentės darbą ir toliau vysto savo kaip nepriklausomos dokumentikos kūrėjos karjerą. Jos filmai „Bruklino ryšys“ (The Brooklyn Connection, 2005) ir „Diktatorių medžiotojas“ (The Dictator Hunter, 2007), nagrinėjantys aštrias politines ir žmogaus teisių problemas, pelnė nemažai apdovanojimų. Jos paskutinis dokumentikos kūrinys – juosta „Antonas Corbijnas: skersai išilgai“ – ketverių metų artimo bendravimo su garsiuoju Nyderlandų kūrėju rezultatas. Filmo premjera įvyko šiųmetiniame Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (Vokietija).
 

Programos dalis: Visos mūzos

Scenarijus: Klaartje Quirijns, Thomas den Drijver

Operatorius: Diderik Evers, Martijn van Broekhuizen

Muzika: Gavin Friday