Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1458

Marijos

Marijine
Režisierius: Željka Suková

Kroatija, Dokumentika, komedija, 2011 m., 62 min.
Rijekoje, Kroatijos pakrantės miestelyje trys anūkės organizuoja privatų vakarėlį prieš šešis metus mirusios močiutės atminimui. Kartu su jos buvusiais draugais ir kaimynais į vakarėlį kviečiama ir niekam iš svečių nežinoma, bet Čekijoje itin žymi, elektroninės muzikos grupė „Midi Lidi“. Tokioje spalvingoje kompanijoje vakaras niekuo neprimena stereotipinio sentimentalaus mirusiojo paminėjimui skirto renginio. Dalinimąsi prisiminimais keičia šokiai, dainos ir netgi konkursas gražiausiai močiutės antkapio dekoracijai išrinkti. Pusiau improvizuotas Željkos Sukovos režisūrinis debiutas balansuoja ant ribos tarp dokumentikos ir vaidybinio kino. Filme gausu ištraukų iš šeimos video ir fotografijų archyvų. Šiame juoką keliančiame dokumentiniame filme asmeninės paslaptys drąsiai viešinamos siekiant ne įžeisti mirusiąją, bet greičiau nuoširdžiai ją prisiminti.
 
Apdovanojimai:
 
2011 m. - FEDEORA (Europos ir Viduržemio jūros kino kritikų federacijos) apdovanojimas 46-ame Tarptautiniame Karlovy Varų kino festivalyje (Čekija).
 
Apie režisierę:
 
Željka Suková gimė 1977 metais Rijekoje, Kroatijoje. Ji studijavo grafiką Zagrebe bei naująsias medijas Prahos dailės akademijoje. „Marijos“ yra pirmasis režisierės sukurtas ilgametražis filmas. Ž. Suková taip pat dirba ir kino prodiusere.
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Željka Suková

Operatorius: Aleš Suk

Muzika: Midi Lidi

Vaidina: Nina Violić, Željka Suková, Mila Čuljak, Danira Violić