Į pradžią
sfile_

Susitikimas su režisierium Agusti Vila

sfile_
  • 2010 spalio 2d. 15:15  Forum Cinemas, salė 4, , Kaunas
  • 2010 spalio 4d. 19:00  Forum Cinemas, salė 1, , Kaunas
Agusti Vila pristatys filmą "Tinklelis nuo uodų".

Agustí Vila gimė 1961 m. Barselonoje. Režisavo įvairias televizijos programas: 1997 m. – pirmą dalį „Alicija ir papūga“ (Alícia i el lloro) serialui „Naujoji fikcija“ (Nova ficció), 2000 m. – šešias serialo „Mokestis už juoką“ (Pagats per riure) dalis. 1993 m. jis režisavo trumpametražį filmą „Stiklinis žmogus“ (El hombre de cristal). 1999 m. sukūrė komišką dramą „Suoliukas parke“ (Un banco en el parque) pagal savo paties rašytą scenarijų. Kino festivalyje „Toulouse Cinespaña“ šis filmas laimėjo apdovanojimą už geriausią muziką, o Àlexas Brendemühlas buvo pripažintas geriausiu aktoriumi. A. Vila yra sukūręs ir vieną dokumentinį filmą „3055 Žanas Leonas“ (3055 Jean Leon, 2006), Barselonos kino festivalyje nominuotą geriausio dokumentinio filmo kategorijoje.

„Tai vienas iš trijų geriausių scenarijų, kokius esu skaičiusi“ – prisipažįsta Geraldine Chaplin kalbėdama apie filmą „Tinklelis nuo uodų“ – trečią katalonų scenaristo ir režisieriaus Augusti Vila filmą, kuriame jai teko Marijos, sergančios Alzheimerio liga, vaidmuo. Režisierius savo ruožtu priduria norėjęs, jog Geraldine Chaplin visą filmą nepratartų nei žodžio – kaip kad jos tėvas Charlie Chaplin darė. Penkiolikmetis Marijos anūkas filme taip pat daugiausia tyli. Berniukas užsidarė savo tyliame pasaulyje norėdamas išvengti tėvų vedybinės krizės pasekmių ir daugiausia laiko praleidžia rūpindamasis benamėmis katėmis ir šunimis. Tėvas Migelis norėtų, kad toks sūnaus elgesys liautųsi, tačiau globėjiška mama Alisa sūnui nuolaidžiauja. Galų gale namuose vis daugėjant gyvūnams jie ima trukdyti visai šeimai normaliai gyventi... „Filmo herojai mano, kad labiausiai gyvenime reikia saugotis, baimintis uodų. Jie įsitikinę, jog jei apsirūpins apsauginiais tinkleliais – tikrai bus laimingi. Bet laimės kaip nėra, taip nėra – ji tarsi kemsėjantis vanduo. Galiausia ima dvokti. Štai tada uodai ima virsti vilkais“, - sako režisierius Augusti Vila.

Filmas apdovanotas 2010 m. – 45-ojo Karlovy Varų (Čekija) tarptautinio kino festivalio didžiuoju prizu – „Krištoliniu gaubliu“.

Filmografija:
„Tinklelis nuo uodų“, Ispanija, 2010, režisierius
„3055 Jean Leon”, Ispanija, 2007, režisierius
„Pagats per riure”, 2001, scenaristas
“Un banco en el parquet”, Ispanija, 1999, režisierius
„El hombre de cristal”, Ispanija, 1993, režisierius