Į pradžią
sfile_

Kinas bendruomenei - vieta ir tapatybė

sfile_
  • 2010 spalio 4d. 10:30  VDU Menų galerija 101, Laisvės al. 53, Kaunas
Tarptautinio Kauno kino festivalio programoje šiemet pirmą kartą organizuojamas renginys skirtas aptarti tarpdisciplininiams kino, o ypač kino teatrų, kultūros aspektams. Seminaro Kinas bendruomenei: Vieta ir tapatybė tikslas -- pateikti skirtingų kultūros kapitalo sričių specialistų atsakymus į klausimą, ką gali reikšti kino teatras kaip vieta socialinėje erdvėje, mieste, ekonominių mainų požiūriu, architektūros kontekste.

Tokiu daugialypiu seminaro pobūdžiu siekiama pasiūlyti viešą diskusiją: kaip šiuolaikiniame pasaulyje galime kalbėti apie kino kultūrą ir jos sąsajas su mūsų kasdienybe? Vadovėlinių ar kategoriškų atsakymų čia nebus pateikiama. Tačiau tikimės pateikti pavyzdį alternatyviam kino kultūros apmąstymui: išėjus iš kino salės galime galvoti ne tik apie ką tik matytą filmą, tačiau ir apie tai, ką apie mūsų kasdienybę atskleidžia ėjimo į kino teatrą ritualas.

Seminaro temą įkvėpė aktuali Lietuvos situacija: per pastaruosius dešimtmečius sunyko dauguma senųjų šalies kino teatrų. Pats Kauno kino festivalis buvo įsteigtas šalia senojo "Romuvos" kino teatro. Žinoma, šis reiškinys nėra būdingas tik Lietuvai. Kino teatrų kultūra kinta visame pasaulyje. Knygos rašomos apie apleistas kino erdves Los Andžele, menininkai studijuoja uždarytus karinius kino teatrus Berlyno apylinkėse. Tokio tarptautinio susidomėjimo kontekste Kauno kino festivalio organizuojamos diskusijos dalyviai sutiko kalbėti apie tai, kad kino teatras nėra tik beveidis kurčnebylus pastatas.

Diskusijoje dalyvauja filosofas, antropologas prof. Gintautas Mažeikis, filosofas Viktoras Bachmetjevas, architektė, architektūros teoretikė Julija Reklaitė, Duke of York kino teatro (Didžioji Britanija) vadovas Jon Barrenechea, Tarptautinio Kauno kino festivalio direktorė Ilona Jurkonytė.

Jon Barrenechea
dirba Braitone, užima vyriausiojo vadybininko paregas „Duke of York Picturehouse“, seniausiame Didžiosios Britanijos kino teatre bei šalyje vienu prestižiškiausių laikomame „arthouse“ kino teatre.

Niujorko kino akademijos auklėtiniui taip pat yra tekę dirbti ir televizijos ir kino industrijoje. Magistro laipsnį J. Barrenechea įgijo Sasekso universitete, menų ir kultūros vadybos srityje.

Jau kuris laikas būsimasis TKKF svečias rengia tinklaraštį „Splendor cinema“. Šis tinklaraštis yra pakrikštytas legendinio italo Marcello Mastroianni filmo apie nepriklausomą kiną vardu (angl. Splendor – prabanga, puikumas, didybė, puikybė). „Cine Esteli“ yra kitas einamasis projektas, kuriuo J. Barrenechea bando atgaivinti kiną, kuriamą Nikaragvoje.

Seminaras ir diskusija vyks anglų kalba. Renginys atviras visiems.

Kviečiame iš anksto registruotis: adelina@kinofestivalis.lt +370 639 56943