Į pradžią

Penktadienį ir šeštadienį - papildomi Bela Tarro filmų seansai

repository_misc/news//mfile_204
2010-10-08

Į festivalį jau beveik atvykus ypatingajam vengrų režisieriui, traukiasi ir techniniai nesklandumai, sutrukdę keleto Bela Tarro filmų demonstravimus. Tarptautinis Kauno kino festivalis atsiprašo žiūrovų už nepatogumus, ir užtikrina, kad Kaune bus parodyta visa režisieriaus retrospektyva, taip pat ir filmai „Rudens almanachas“ bei „Standartiniai žmonės“. Tik pastarieji seansai - pakeistu laiku.

Spalio 8 dieną 23val. bus rodomas “Rudens Almanachas”. Tai pesimistiška drama, kurios viduryje – didžiulė įtampa tarp dviejų personažų, išreikšta sudėtingais dialogais. Nepamirštama scena, nufilmuota iš apačios, pro permatomą stiklą, vaizduojanti du besigrumiančius žmones - tai vienas charakteringiausių režisieriaus stilių apibūdinančių kadrų.

Spalio 9 dieną 23:50 filmas “Standartiniai žmonės” – dar viena tamsi, realistiška drama iš režisieriaus kūrybos. Filmas reflektuoja komunistinės sistemos darbininkų savijautą ir tarpusavio santykius. Filmo herojai – sutuoktinių pora, kurių  veiksmai yra savotiškas aktorystės eksperimentas. Kuriant šį filmą buvo menkai tesinaudojama scenarijumi,  Bela Tarras aktoriams leido spontaniškai „gyventi“ kadre.