Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_983

Už akimirkos - laisvė

Ein Augenblick, Freiheit
Režisierius: Arash T. Riahi

Austrija, Prancūzija, Turkija, drama, 110 min., 2008 m., lietuvių k. ir anglų k. titrai
Filmas „Už akimirkos – laisvė” pasakoja apie Ali ir Merdadą, du jaunus iraniečius, bandančius išgabenti savo giminaičių vaikus pas tėvus į Austriją. Laukdami vizos, jie įstringa Turkijoje, per žingsnį nuo išsvajotosios laisvės. Viešbutyje jie turi dalintis gyvenimu su kitais pabėgėliais iš Irano: pora su sūneliu, siekiančia įrodyti, jog kenčia nuo politinio persekiojimo, persu mokytoju ir jaunu kurdu, kurie į savo varganą padėtį žvelgia su humoru. Režisierius Arashas T. Riahis meistriškai supina atskiras istorijas į nepaprastai gražią, poetišką ir jaudinančią dramą. Filmas sukurtas pagal tikras pabėgėlių, bet kokia kaina siekiančių laisvės, gyvenimų istorijas.

Apdovanojimai:
2008 m. – „Auksinis zenitas“ už geriausią pirmąjį vaidybinį filmą Monrealio pasaulio kino festivalyje (Kanada).
2008 m. – „Auksinė akis“ už geriausią debiutą Ciuricho kino festivalyje (Šveicarija).
2008 m. – Tarptautinio Saint Jean de Luzo jaunųjų kūrėjų festivalio (Prancūzija) Alaino Poire’o prizas už geriausią režisūrą.
2008 m. – Tarptautinio Vienos kino festivalio (Austrija) apdovanojimas už geriausią austrišką filmą.
2009 m. – „Skraidantis jautis“ Šverino (Vokietija) kino meno festivalyje už geriausią vaidybinį filmą.
2009 m. – Europos kino festivalio Lecce mieste (Italija) publikos simpatijų ir specialusis žiuri prizai.

Apie režisierių:
Arashas T. Riahis gimė Irane 1972 m., nuo 1982-ųjų gyvena Vienoje. Po meno ir kinematografijos studijų 1995 m. dirbo žurnalistu, scenarijų rašytoju ir režisieriumi Austrijos nacionaliniam transliuotojui ORF. 1998-aisiais įkūrė savo kino ir medijų gamybos kompaniją „Golden Girls Filmproduction”. Yra parašęs keletą scenarijų, režisavęs kelis trumpametražius dokumentinius ir eksperimentinius filmus, muzikinius klipus ir reklamas. Pirmasis ilgo metražo dokumentinis filmas „Pono X suvenyrai“ (Die Souvenirs des Herrn X) pasirodė 2004-aisiais, antrasis, keletą apdovanojimų pelnęs „Tremtinių šeimos filmas” (Exile Family Movie), – 2006-aisiais. 2008 m. išleistas pirmasis A. T. Riahio ilgametražinis vaidybinis filmas „Už akimirkos – laisvė“ (Ein Augenblick, Freiheit) nuo premjeros Monrealio pasaulio kino festivalyje yra gavęs 23 tarptautinius apdovanojimus. Jame režisierius sujungė savo kaip Irano pabėgėlio patirtį ir aktualias šiandieninės Europos politines ir socialines problemas.

Filmo ištraukos:
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Arash T. Riahi

Operatorius: Michael Riebl

Muzika: Karuan Marouf

Vaidina: Navid Akhavan, Pourya Mahyari, Payam Madjlessi, Behi Djanati Atai, Johannes Silberschneider, Michael Niavarani