Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1110

The White Stripes - po nuostabia baltąja šiaurės pašvaiste

The White Stripes: Under Great White Northern Lights
Režisierius: Emmett Malloy

JAV, dokumentika, 93 min., 2009 m., lietuvių k. titrai
Dokumentiniame filme „The White Stripes – po nuostabia baltąja šiaurės pašvaiste“ fiksuojamas grupės „The White Stripes“ 2007-ųjų koncertinis turas Kanadoje. Švęsdami savo muzikinės veiklos dešimtmetį, Jackas ir Meg aplankė visas Kanados provincijas ir teritorijas. Šiame vizualiai jaudinančiame ir emocionaliame filme įamžinami vienos iš žymiausių pasaulio grupių koncertai: nuo tradicinių pasirodymų sausakimšose koncertų salėse iki dieninių improvizacijų neįprastose vietose (boulingo salėje, laive, miesto autobuse). Režisierius Emmettas Malloy’us dokumentuoja koncertinį turą – pačius koncertus, intymias užkulisių scenas, interviu su grupės nariais Jacku ir Meg, jų kelionės nuotykius. Filme ryškėja ir ypatingi paslaptingojo dueto santykiai, subtiliai atsiskleidžia tylios ir intravertiškos jo pusės – Meg – asmenybė.
Šio filmo premjera įvyko pernykščiame Toronto tarptautiniame kino festivalyje, o šiemet pavasarį išleistas ir turo metu įrašytas grupės „The White Stripes“ koncertinis albumas.

Apie režisierių:
Emmettas Malloy’us gimė Los Andžele (JAV). Kartu su broliu Brendanu Malloy’umi (žinomi kaip „The Malloys“) yra sukūręs vaizdo klipų grupėms „The White Stripes”, „Metallica”, „The Raconteurs” ir daugeliui kitų. 1998-aisiais E. Malloy’us įkūrė savo kino kompaniją „Woodshed Films“, kuriančią filmus apie banglenčių sportą ir banglentininkų gyvenimo būdą. Jis buvo vienas iš dokumentinio filmo „Tirštesnis už vandenį“ (Thicker Than Water, 2000) režisierių ir pasirodė jame kaip banglentininkas. Kartu su muzikantu Jacku Johnsonu įkūrė įrašų kompaniją „Brushfire Records”. Filmas „The White Stripes“ – po nuostabia baltąja šiaurės pašvaiste“ yra pirmasis jo savarankiškas režisūrinis darbas, sujungiantis dvi jo aistras – muziką ir kiną.

Filmo ištraukos:
Programos dalis: Muzika, keičianti pasaulį

Operatorius: Giles Dunning

Muzika: Jack White, Meg White

Vaidina: Jack White, Meg White