Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_897

Sąvartynas

Waste Land
Režisierius: Lucy Walker

Brazilija, Didžioji Britanija, dokumentika, 95 min., 2010 m., lietuvių k. ir anglų k. titrai
Režisierės Lucy Walker dokumentinė juosta pasakoja apie įžymų Brazilijos menininką Viką Munizą ir jo kelionę nuo Žardin Gramašo, Rio de Žaneiro apylinkėse įsikūrusio didžiausio pasaulyje sąvartyno, iki elitinių šiuolaikinio meno institucijų. Su įvairiomis raiškos priemonėmis eksperimentuojantis V. Munizas kuria paveikslus iš maisto ir atliekų. Atvykęs į sąvartyną vykdyti meninio-socialinio projekto, bendrauja su šiukšlių rinkėjais ir rūšiuotojais – W. Shakespeare’o dramų vertais personažais, kurie, cituodami N. Machiavellį, dirba ir gyvena tarp šiukšlių. Vadovaujami V. Munizo, šie žmonės iš atliekų kuria jų orumą ir neviltį atskleidžiančius autoportretus. Tai įkvepiantis, emocionalus pasakojimas apie žmogaus dvasios grožį ir meno galią keisti pasaulį. Sąvartyno kasdienybės vaizdams poetikos suteikia jausmingas filmo garso takelis, kurio autorius – elektroninės muzikos kūrėjas Moby.

Apdovanojimai:
2010 m. – Berlyno tarptautinio kino festivalio programos „Panorama“ „Amnesty International“ prizas ir publikos simpatijų apdovanojimas.
2010 m. – kino festivalio „Sundance“ (JAV) publikos simpatijų prizas.

Apie režisierę:
Lucy Walker gimė Londone, studijavo anglų kalbą ir literatūrą Oksforde, vėliau – kinematografiją Niujorke. Režisierės karjerą pradėjo nuo trumpametražių filmų ir muzikinių klipų, kūrė televizijos serialus vaikams. Pirmasis jos pilno metražo dokumentinis filmas „Velnio žaidimų aikštelė” (Devil's Playground, 2002) – apie amišų religinės bendruomenės paauglius – Karlovy Varų tarptautiniame kino festivalyje laimėjo specialųjį prizą dokumentikos kategorijoje. Antroji dokumentinė juosta „Aklumas” (Blindsight 2006), pasakojanti apie į Himalajus kopiančius aklus Tibeto vaikus, apdovanota Berlinalės „Panoramos“ publikos simpatijų prizu. Naujausias šios režisierės darbas „Atvirkštinis skaičiavimas“ (Countdown to Zero) pasirodė vos šią vasarą. Aktualūs ir jautrūs L. Walker filmai sulaukia žiūrovų pripažinimo visame pasaulyje.

Filmo ištraukos:
Programos dalis: Visos mūzos

Scenarijus: Lucy Walker

Operatorius: Dudu Miranda

Muzika: Moby

Vaidina: Vik Muniz, Tião Carlos dos Santos, Isis Rodrigues Garros, Zumbi Carlos da Silva Baia Lopes, Magna de França Santos, Irmã Laurentina da Silva, Suelem Pereira Dias