Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1092

Nepaprastai paprastas José's Gonzálezo gyvenimas

The Extraordinary Ordinary Life of José González
Režisierius: Mikel Cee Karlsson, Fredrik Egerstrand

Švedija, dokumentika, 75 min., 2010 m., lietuvių k. ir anglų k. titrai
Režisieriai Mikelis Cee Karlssonas ir Fredrikas Egerstrandas filme neįprastai perteikia sunkiai suprantamą žymaus, bet labai uždaro Švedijos muzikanto José’s Gonzálezo kūrybos procesą. Tam pasitelktos įvairiausios priemonės – videodienoraštis, apsaugos kamerų įrašai, filmuota koncerto medžiaga, kelionių aprašymai, animacija. José Gonzálezas, kuriantis ilgai lauktą antrąjį albumą „In our Nature“ („Mūsų gamtoje“, 2007), buvo filmuojamas netikėtose, intymiose vietose. Filme pateikiamos įžvalgos apie vienišą kūrybos procesą, žmogaus bandymą suprasti ir valdyti savo paties egzistenciją. Klausydami paties muzikanto įrašyto dienoraščio, turime progos sekti jo kasdienius apmąstymus. Šiame filme pateikiamos įžvalgos apie kūrybos procesą, bandymą suprasti ir valdyti savo paties egzistenciją. Filmas kurtas trejus metus, filmuota Švedijoje, Japonijoje, Singapūre, JAV, Anglijoje, Čilėje ir dainininko tėvų gimtinėje Argentinoje. 2010 m. Geteborgo kino festivalyje (Švedija) šis filmas nominuotas Šiaurės šalių kino prizui.

Apie režisierius:
Mikelis Cee Karlssonas gimė 1977 m. Varberge (Švedija). Jis – buvęs profesionalus riedlentininkas, režisieriaus karjerą pradėjęs filmais apie riedlenčių sportą. Prieš įstodamas į kino režisūros mokyklą Geteborge, dirbo fotografu. Be kita ko, ten sutiko Rubeną Östlundą („Atsitiktinumai“, 2008) ir Eriką Hemmendorffą – dvi kylančias naujojo Švedijos kino žvaigždes. Yra režisavęs keletą muzikinių kūrinių. Dažnai bendradarbiauja su filmų režisieriumi Andreasu Nilssonu.
Fredrikas Egerstrandas, aktorius, režisierius ir menininkas, gimė 1967 m. Švedijos mieste Alingse. Prieš nusipirkdamas pirmąją videokamerą, 11 m. dirbo aktoriumi. 2000 m. baigė studijas Valando dailės akademijoje. Yra režisavęs kelis trumpus filmus, sukūręs keletą koncertinių programų Švedijos televizijai.

Filmo ištraukos:
Programos dalis: Muzika, keičianti pasaulį

Scenarijus: Fredrik Egerstrand, Mikel Cee Karlsson

Operatorius: Fredrik Egerstrand, Mikel Cee Karlsson, José González

Muzika: José González

Vaidina: Don Alsterberg, José González, Erik Bodin, Yukimi Nagano