Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1088

Muzika mums nerūpi

We Don't Care About Music Anyway
Režisierius: Cédric Dupire, Gaspard Kuentz

Prancūzija, dokumentika, 80 min., 2009 m., lietuvių k. ir anglų k. titrai
Tokijo avangardinės muzikos scena dėl savo išskirtinumo žinoma visame pasaulyje. Filmas „Muzika mums nerūpi“ (We Don’t Care About Music Anyway) pristato aštuonis žymius muzikantus ir aprėpia platų eksperimentinės muzikos spektrą: nuo radikalaus grojimo vinilinėmis plokštelėmis bei nešiojamuoju kompiuteriu kuriamos muzikos iki klasikinių instrumentų ir sustiprintų žmogaus kūno skleidžiamų garsų. Tai filmas ne tik apie muziką, bet ir apie garsus, jų nuolat ieškančius žmones, apie miestą, jo greitį ir triukšmą... „Mums nerūpi muzika. Mes ją kuriame, ir tiek“, – sako kūrėjai ir Tokijo kraštovaizdį paverčia garsais. Šis meistriškai sukomponuotas, vizualiai ir emocionaliai įtraukiantis režisierių dueto – Cédrico Dupire’o ir Gaspard’o Kuentzo – filmas sujungia muziką ir triukšmą, garsą ir vaizdą, tikrovę ir jos atspindžius, dokumentiką ir fantaziją.

Apie režisierius:
Cédricas Dupire’as gimė 1979 m. Prancūzijoje. Dar mokydamasis universitete nufilmavo keletą trumpo metražo filmų. 2003-iaisiais išvyko į Indiją susipažinti su tradicine Radžastano valstijos muzika. Bendradarbiaudamas su režisieriumi Pierre-Yves’u Perezu, sukūrė savo pirmąjį pilno metražo dokumentinį filmą apie indų folkloro grupę „Musafir“ (2005). 2008-aisiais pasirodė jo antrasis filmas – „Tinkamas žmogus tinkamoje vietoje“ (L'Homme qu'il faut à la place qu'il faut) – apie vieną Gvinėjos būgnininką.
Gaspard’as Kuentzas gimė 1981 m. Prancūzijoje. 2003-iaisiais išvyko į Tokiją studijuoti kinematografijos, ten režisavo keletą trumpo metražo filmų. Po poros metų abu režisieriai susitiko ir ėmėsi tirti Tokijo avangardinės muzikos sceną. To kūrybinio bendradarbiavimo rezultatas – savitas dokumentinis filmas „Muzika mums nerūpi“.

Filmo ištraukos:
Programos dalis: Muzika, keičianti pasaulį

Operatorius: Cédric Dupire

Muzika: Kirihito, L?K?O, Otomo Yoshihide, Numb & Saidrum, Sakamoto Hiromichi, Umi no Yeah!!!, Yamakawa Fuyuki, Goth-Trad, Hiko

Vaidina: Sakamoto Hiromichi, Otomo Yoshihide, Yamakawa Fuyuki, L?K?O, Numb, Saidrum, Takehisa Ken, Shimazaki Tomoko