Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_949

Likęs laikas

The Time That Remains
Režisierius: Elia Suleiman

Prancūzija, Belgija, Italija, drama, 105 min., 2009 m., lietuvių k. ir anglų k. titrai
Tai pasakojimas apie vienos šeimos gyvenimą nuo 1948 metų iki šių dienų. Pagrindinio filmo herojaus Elios (Elia Suleimanas) tėvo Fuado (Salehas Bakri) metalo dirbtuvės naudojamos Palestinos sukilėlių ginklų gamybai. Vieną dieną Fuadas suimamas ir kartu su kitais kaliniais nugabenamas ant kalvos, kur vykdomos egzekucijos. Jis išlaisvinamas, bet po šio įvykio užsisklendžia ir praranda revoliucingą dvasią... Šių dienų Nazarete sutinkame suaugusį Fuado sūnų Elią – spalvingą, tačiau visiškai tylią asmenybę. Jis grįžta į namus rūpintis savo pagyvenusia našle motina... „Likęs laikas“ – pusiau biografinė juosta, įkvėpta režisieriaus tėvų dienoraščių, laiškų ir Elia Suleimano prisiminimų. Juodojo komizmo ir dramos kupinas filmas prabyla apie gyvenimą ir mirtį per Viduriniųjų Rytų konfliktą.

Apdovanojimai:
2009 m. – pagrindinis žiuri prizas Azijos „Pacific Screen“ apdovanojimuose (Australija).
2009 m. – kritikų prizas ir apdovanojimas už geriausią režisūrą Mar del Platos Tarptautiniame kino festivalyje (Argentina).

Apie režisierių:
Elia Suleimanas gimė 1960 m. Nazarete (Izraelis), arabų šeimoje. Niujorke studijavo kino meną, 1994 m. Jeruzalėje įkūrė Kino ir medijos studijų fakultetą pirmajame Palestinos Birzeit universitete. Tarptautinėje scenoje – Venecijos filmų festivalyje – režisierius pasirodė 1996 m. su filmu „Dingimo kronika“ (Chronicle of a Disappearance), laimėjusiu geriausio pirmojo filmo apdovanojimą. 2002 m. parašė scenarijų, režisavo ir vaidino filme „Dieviškasis įsikišimas“ (Divine Intervention), kuris laimėjo žiuri prizą Kanų kino festivalyje ir geriausio užsienio filmo prizą Europos kino apdovanojimuose Romoje. Filmas „Likęs laikas“ tęsia pastarojo Elia Suleimano filmo temą ir nuotaiką.

Filmo ištraukos:
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Elia Suleiman

Operatorius: Marc-André Batigne

Muzika: Matthieu Sibony

Vaidina: Elia Suleiman, Saleh Bakri, Leila Mouammar, Bilal Zidani, Ali Suliman