Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1083

Laisvės ritmai

Zew wolności
Režisierius: Wojciech Słota, Leszek Gnoiński

Lenkija, dokumentika, 78 min., 2010 m., lietuvių k. ir anglų k. titrai
„Laisvės ritmai“ – kerintis dokumentinis filmas apie roką komunistinėje Lenkijoje, kai gyvenimas buvo griežtai kontroliuojamas. Filme užfiksuoti pokalbiai su legendiniais pogrindžio muzikantais – apie jų kūrybą, gyvenimą, absurdiškus suvaržymus, taip pat panaudoti unikalūs įrašai ir iki tol neviešinta archyvinė medžiaga iš įvairių renginių, įskaitant ir Jarocino festivalį. Tai laikais, Lenkijos komunistų režimui kontroliuojant daugybę gyvenimo sričių, muzika buvo tapusi laisvų žmonių forumu. Geležinė uždanga negalėjo sustabdyti Vakarų ritmų veržimosi į Lenkiją ir būtent muzika padėjo lenkams atrasti savo vertę ir orumą. Nuo pat pradžių dainos griovė stereotipus, kūrė artimesnius ryšius tarp žmonių. Tai buvo akivaizdu didžiausiame Lenkijoje Jarocino roko festivalyje, kai dvidešimt tūkstančių žmonių sukūrė sau tikrą laisvės oazę. Galų gale, provincijoje rokas buvo grojamas norint išsilaisvinti iš katalikybės. Rokas visiems kvepėjo, kvepia ir kvepės maištu ir viltimi.

Apdovanojimai:
2009 m. – Čikagos lenkiškų filmų festivalio (JAV) specialus apdovanojimas.

Apie režisierius:
Režisierius, scenaristas ir redaktorius Wojciechas Słota 1997–2000 m. Lodzės kino mokykloje (Lenkija) studijavo televizijos produkcijos kūrimą. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje sukosi roko muzikos versle, organizuodavo koncertus ir festivalius. Jis yra vienas iš „Cyberstudio“ įkūrėjų. Leszekas Gnoińskis – scenarijų rašytojas, muzikos žurnalistas, publikacijų apie Lenkijos roko muzikos istoriją autorius. Bendradarbiavo rašant „Lenkijos roko muzikos enciklopediją“.

Filmo ištraukos:
Programos dalis: Muzika, keičianti pasaulį

Scenarijus: Wojciech Słota, Leszek Gnoiński

Operatorius: Dariusz Szymura, Piotr Trela

Muzika: Marcin Dziuba, Piotr Fede

Vaidina: Marek Niedźwiecki, Krzysztof Skiba, Jurek Owsiak, Kazik Staszewski (Kult), Muniek Staszczyk (T. Love), Kora Jackowska (Maanam), Tomek Lipiński (Tilt and Brygada Kryzys), Krzysztof Grabowski (Dezerter)