Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1075

Gainsbourgas. Didvyriškas gyvenimas

Gainsbourg (Vie héroïque)
Režisierius: Joann Sfar

JAV, Prancūzija, drama, biografinis, 130 min., 2009 m., lietuvių k. titrai
Kine debiutuojančio Joanno Sfaro biografinis filmas „Gainsbourgas. Didvyriškas gyvenimas“ – tai paties režisieriaus parašyto komiško bestselerio ekranizacija apie žydų kilmės legendinį dainininką Serge’ą Gainsbourgą. Filme stebime spalvingą ir dinamišką skandalingo dainininko gyvenimo istoriją. Nuo vaikystės nacių okupuotoje Prancūzijoje, ankstyvojo susidomėjimo daile, tapimo džiazo atlikėju ir pasaulinės šlovės pasiekusiu muzikantu iki romantiškų ir audringų meilės istorijų su aktorėmis Brigitte Bardot ir Jane Birkin, kurias filme įkūnijo elegantiškosios aktorės ir modeliai Laetitia Casta ir Lucy Gordon. Be kita ko, sukūręs dainas „Bonnie and Clyde“ ar nepamirštamąją „Je t’aime... moi non plus“ (kartu su Jane Birkin), šiandien S. Gainsbourgas – tikra prancūzų ir viso pasaulio muzikos ikona. Itin savito stiliaus filme derinama siurrealizmas, groteskas, karikatūros, pasirodo net lėlės.

Apdovanojimai:
2010 m. – Traibekos kino festivalyje Niujorke (JAV) Ericas Elmosnino pripažintas geriausiu aktoriumi.

Apie režisierių:
Joannas Sfaras gimė 1971 m. Nicoje, Prancūzijoje. Prieš tapdamas vienu iš Naujosios bangos komiksų kūrėjų, studijavo filosofiją ir lingvistiką. Jis kuria ne tik komiksus, bet ir trumpas noveles, animacinius filmus. Už komiksų knygą „Rabino katė“ (Rabbi’s Cat) yra laimėjęs Willo Eisnerio, rašytojo ir vieno iš komiksų žanro pradininkų, apdovanojimą. Neseniai kartu su Antoine’u Delesvaux baigė kurti to paties pavadinimo animacinį filmą. J. Sfaras yra parašęs ir bendradarbiavęs kuriant daugiau nei šimtą knygų vaikams ir suaugusiesiems. Jis laikomas vienu iš talentingiausių prancūzų jaunosios kartos komiksų autorių. „Gainsbourgas. Didvyriškas gyvenimas“ – pirmasis ilgametražis J. Sfaro filmas.

Filmo ištraukos:
Programos dalis: Muzika, keičianti pasaulį

Scenarijus: Joann Sfar

Operatorius: Guillaume Schiffman

Muzika: Olivier Daviaud

Vaidina: Eric Elmosnino, Lucy Gordon, Laetitia Casta, Doug Jones, Anna Mouglalis, Mylène Jampanoï, Sara Foriester, Kacey Mottet Klein