Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_924

Frančeska

Francesca
Režisierius: Bobby Paunescu

Rumunija, drama, 96 min., 2009 m., lietuvių k. ir anglų k. titrai
Frančeska (Monica Barladeanu) – jauna vaikų darželio auklėtoja, svajojanti palikti Bukareštą ir persikelti į Italiją. Ji trokšta atidaryti ten darželį rumunų imigrantų vaikams ir yra pasiruošusi įveikti bet kokias kliūtis, kurių svarbiausia – artimųjų abejonės. Šeimos ir draugų pasakojimai apie negailestingą italų elgesį su rumunų imigrantais pamažu žlugdo ir pačios Frančeskos optimizmą. Vis dėlto ji toliau planuoja emigruoti kartu su savo draugu Mita (Doru Boguta), tikėdamasi sulaukti jo Italijoje, vos tik šis Rumunijoje užbaigs neatidėliotinus darbus. Tačiau viskas pakrypsta ne taip, kaip tikėtasi. „Frančeska“ – audringas reakcijas Italijoje sukėlęs filmas. Dėl aštrių Italijos politikos veikėjus įtraukiančių dialogų Alessandros Mussolini – diktatoriaus Benito Mussolinio anūkės – reikalavimu jis buvo uždraustas, vėliau teismo sprendimu leistas rodyti. Tai filmas, siekiantis atskleisti įtampą tarp italų ir rumunų, kartu prabilti apie pokyčių būtinybę.

Apdovanojimai:
2009 m. – Tarptautinės kino kritikų federacijos (FIPRESCI) apdovanojimas už geriausią filmą Gijono tarptautiniame filmų festivalyje (Ispanija).
2010 m. – geriausias tarptautinis pilnametražis kino debiutas Ist Endo kino festivalyje (Didžioji Britanija).

Apie režisierių:
Režisierius, rašytojas ir prodiuseris Bobby Paunescu gimė 1974 m. Bukarešte (Rumunija), užaugo Italijoje. Studijavo tarptautinę vadybą ir rinkodarą Franklino koledže Lugane (Šveicarija) ir tik gerokai vėliau baigė kino studijas Pietų Kalifornijos universitete (JAV). Jis vienas iš kinematografininkų, kurie 2004 m. įsteigė kino kompaniją „Mandragora Movies“, prodiusavusią sėkmingiausią Rumunijos kino istorijoje filmą „Pono Lazaresku mirtis“ (Moartea domnului Lazarescu, 2005). „Frančeska“ – režisūrinis Bobby Paunescu debiutas kine.

Filmo ištraukos:
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Bobby Paunescu

Operatorius: Andrei Butica

Muzika: Petru Birladeanu

Vaidina: Monica Barladeanu, Doru Boguta, Luminita Gheorghiu, Teodor Corban, Doru Ana