Į pradžią
sfile_

Belaukiant sugrįžimo, arba Galimybių diena

Režisierius: Jeanne van Heeswijk, Marcel van der Meijs

Lietuva, Nyderlandai, videofilmas, 30 min., 2009 m.
Šis video filmas – tai 14 valandų performansų dokumentacija. Kauno bienalės viešojo meno projektą sumanė bei parengė Vita Gelūnienė ir Edas Carrollas, o įgyvendino garsūs Olandijos menininkai. Projektas vyko senoje autobusų stotelėje šalia Kauno pilies, senamiesčio pakraštyje. Sovietmečiu pastatyta, dabar apmirusi ir suniokota autobusų stotelė vis dar naudojama. Joje susikerta iš miesto ir į miestą vedantys keliai, čia veikia spaudos kioskas, alaus baras, tualetai ir kebabinė.
Žymi Olandijos menininkė Jeanne van Heeswijk ir landšafto architektas Marcelis van der Meijsas pirmą kartą Kauną aplankė 2009 metų vasarą. Jų vizito tikslas buvo susipažinti su Kauno senamiestyje esančia autobusų stotele ir sukurti šioje erdvėje meno projektą. 2009 m. lapkričio 11-ąją, nuo šeštos ryto, kai tik prasideda maršrutinių autobusų darbo diena, iki vėlaus vakaro buvo įvykdyta 14 režisuotų performansų, sukurtų pagal keleivių, vairuotojų, ten vis dar veikiančio alaus baro darbuotojų ir lankytojų prisiminimų ir istorijų fragmentus. Jų idėjos, viltys ir fantazijos tapo nauju šios vietos įteisinimu. Visa ši 14 valandų trukusi akcija buvo įgyvendinta, nufilmuota ir sumontuota į pusvalandžio trukmės videofilmą „Belaukiant sugrįžimo, arba Galimybių diena“.

Apie režisierę:
Jeanne van Heeswijk gimė 1965 m. Schijndelyje (Olandija). Ji kuria įvairius socialinius projektus viešosiose erdvėse. Savo kūriniais J. van Heeswijk skatina ir plėtoja kultūrinę veiklą ir kuria naujas viešąsias erdves arba performuoja esamas. Tam ji bendradarbiauja su menininkais, dizaineriais, architektais, programuotojais, valdžios institucijomis ir eiliniais piliečiais. Taip pat ji nuolat skaito paskaitas apie miesto erdvių atnaujinimą ir kultūrinį integravimą. Olandijoje J. van Heeswijk studijavo Jano van Eycko akademijoje Mastrichte ir Tilburgo dailės akademijoje. Žymesni jos projektai: „It Runs in the Neibhourhood“, „The Blue House“, „IJburge“, „Dwaallicht“, „Face Your World“, „StedelijkLab Slotervaart“ – interaktyvaus dizaino laboratorija jaunimui, „Stedelijk Museum“ Amsterdame, „Artists Space“ Niujorke ir „Casco, Coffee and Communications“ – mobiliuoju ryšiu aprūpintas automobilis „Casco“ Utrechte.
J. van Heeswijk gyvena ir dirba Roterdame (Olandija). Jos kūriniai yra eksponuoti tarptautinės parodose Pusane, Taipėjuje, Šanchajuje ir Venecijoje.
Programos dalis: Specialūs seansai

Operatorius: Linas Citvaras, Andrius Velykis, Ričardas Milukas, Mindaugas Arlinskas

Vaidina: Gintaras Adomaitis, Gytautas Balkevičius, Benjamin Evans, Kristina Ingram, Audrys Karalius, Irmantas Kašėta, Beta Kondratenkaitė