Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1188

Vilkelis

Волчок
Režisierius: Vasili Sigarev

Rusija, drama, 88 min., 2009 m., lietuvių k. ir anglų k. titrai
Kine debiutuojančio režisieriaus Vasilijaus Sigarevo filmas „Vilkelis” – tai pasakojimas apie besąlygišką, nepriklausančią nuo aplinkybių dukters meilę motinai. Istorijos centre – dvi veikėjos: motina (Jana Trojanova) ir duktė (Polina Pluček). Gimus nelauktai dukrelei, motina vis bėga nuo jos, ieškodama savęs ir naujo gyvenimo. Duktė seka iš paskos, kadangi be motinos neįsivaizduoja nei savęs, nei savo gyvenimo: ji visiškai nuo jos priklausoma. Motinos ir dukters santykiai – nenutrūkstama klaidų virtinė, primenanti žaislo vilkelio sukimąsi. Augančiai pas močiutę (Marina Gapčenko) mergaitei kadaise mamos dovanotas vilkelis yra pirmasis jos žaislas ir vienintelis jiedviejų ryšį primenantis daiktas. Į vizualiai išraiškingą ir emociškai sukrečiančią juostą meistriškai įpinti niūrios pasakos, socialinės dramos ir filosofinės parabolės elementai.

Apdovanojimai:
2009 m. – „Kinotauro“ kino festivalio (Sočis, Rusija) pagrindinis prizas, taip pat Gorino prizas už geriausią scenarijų ir geriausios aktorės apdovanojimas.
2009 m. – kino festivalio „Molodist“ (Kijevas, Ukraina) Ekumeninės žiuri prizas, kritikų asociacijos FIPRESCI prizas ir „Don Kichoto“ apdovanojimas.
2009 m. – Rusijos kinotyrininkų ir kino kritikų gildijos apdovanojimas.
2009 m. – kino festivalio „Douro Film Harvest“ (Portugalija) apdovanojimas už geriausią filmą.

Apie režisierių:
Dramaturgas, scenarijų rašytojas, režisierius Vasilijus Sigarevas gimė 1977 m. Rusijoje. Baigė dramaturgijos studijas Jekaterinburgo valstybiniame teatro institute. Kaip dramaturgas tarptautinio dėmesio sulaukė 2002-aisiais, kai jo pjesė „Plastilinas“ (Пластилин) buvo pastatyta Londono karališkųjų rūmų teatro scenoje. Jis taip pat tapo ir pirmuoju ne anglakalbiu dramaturgu, gavusiu teatro apdovanojimą „Evening Standart” kaip daugiausiai žadantis dramaturgas. Iš viso V. Sigarevas yra parašęs 18 pjesių. Filmo „Vilkelis” (Волчок) scenarijus sukurtas pagal vieną jo ankstyvąją pjesę, paremtą jo žmonos aktorės Janos Trojanovos, suvaidinusios tame filme pagrindinį motinos vaidmenį, pasakojimu apie vaikystės išgyvenimus.

Filmo ištraukos:
Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Vasili Sigarev

Operatorius: Aleksei Arsentyev

Vaidina: Yana Troyanova, Polina Pluchek, Veronika Lysakova, Andrei Dymshakov