Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1252

Slėptuvė

Man tänker sitt
Režisierius: Henrik Hellström, Fredrik Wenzel

Švedija, drama, 76 min., 2009 m., lietuvių k. ir anglų k. titrai
„Slėptuvė“ (Man tänker sitt) – vaizdinga ir kontempliatyvi istorija, papasakota vaiko lūpomis. Vienuolikmetis Sebastianas (Sebastianas Eklundas) gyvena su mama viename Švedijos priemiestyje. Pasilypėjęs ant žaidimų aikštelės, jis stebi savo kaimynus. Kaimynai – tai Džimis (Jörgenas Svenssonas), tebegyvenantis su tėvais, nors jau pats turi vaiką. Tai ir Andersas (Hannesas Sandahlis), kuris ką tik gavo leidimą garažui statyti. Galiausai tai Miša (Marekas Kostrzewskis), dar 8-ajame dešimtmetyje atvykęs į Švediją laikinai padirbėti ir čia pasilikęs, o dabar ieškantis žuvies dauboje, į kurią subėga lietaus vanduo.
Sutelkdami dėmesį į keletą nepritapėlių personažų ir atsiremdami į antiglobalistinus ir transcendentinius Henry’io Davido Thoreau tekstus, režisieriai Henrikas Hellströmas ir Fredrikas Wenzelis sukūrė impresionistišką ir fragmentišką dramą apie individo vienatvę šiuolaikinėje visuomenėje. Kerinčio garso takelio autorius – kompozitorius Erikas Enockssonas, Kauno tarptautinio kino festivalio žiūrovams jau pažįstamas iš filmų „Sudie, Falkenbergai“ (Farväl Falkenberg, 2006) ir „Šinskatebergas“ (Skinnskatteberg, 2008) muzikos. Pernai „Slėptuvė“ rodyta Berlyno kino festivalyje, „Forumo“ programoje. 

Apie režisierius:
Frederikas Wenzelis gimė 1978-aisiais Švedijoje. Kine debiutavo 2006 m., su Jesperu Ganslandtu parašęs scenarijų plataus pripažinimo sulaukusiam filmui „Sudie, Falkenbergai” (2007-aisiais šis rodytas ir Kauno kino festivalyje). Tais pačiais metais Švedija šį filmą nominavo į „Oskaro“ apdovanojimus tarp geriausių užsienio filmų, o F. Wenzelis ir J. Ganslandtas buvo nominuoti Švedijos kino instituto „Auksinio vabalo“ (Guldbagge) apdovanojimui už geriausią scenarijų. F. Wenzelis buvo ir šio filmo operatorius.
Henrikas Hellströmas gimė 1974-aisiais Švedijoje. Jis studijavo Malmės teatro akademijoje, režisavo keletą teatro spektaklių bei trumpo metražo filmų, taip pat pasirodė keliuose filmuose kaip aktorius. „Slėptuvė“ – pirmasis šio kūrybingo dueto režisūrinis darbas.

Filmo ištraukos:
Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Henrik Hellström, Fredrik Wenzel

Operatorius: Fredrik Wenzel

Muzika: Erik Enocksson

Vaidina: Sebastian Eklund, Jörgen Svensson, Hannes Sandahl, Marek Kostrzewski, Bodil Wessberg, Silas Franceen