Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1223

Panelė Nuostabioji ir jos karjera

Fröken Märkvärdig & Karriären
Režisierius: Joanna Rubin Dranger

Švedija, Airija, Danija, animacija, 29 min., 2010 m., anglų k. titrai
Šis trumpametražis animacinis filmas – tai žavingas ir sąmojingas pasakojimas apie Panelę Nuostabiąją ir jos gyvenimo sunkumus. Jos karjera žlunga, ji kovoja su savo vidiniais demonais, gniuždančiais tėvų lūkesčiais, tačiau žūtbūt stengiasi išlikti savimi ir išpildyti savo svajonę tapti stipria, klestinčia, laiminga moterimi... „Panelė Nuostabioji ir jos karjera“ – tragikomiškas, bet įkvepiantis ir optimistiškas filmas, kuriame susipynę juodasis humoras, taiklios psichologinės įžvalgos ir vizualiai išraiškinga animacija.

Apdovanojimai:
2010 m. – Tarptautinės kritikų federacijos (FIPRESCI) apdovanojimas Ansi tarptautiniame animacinio kino festivalyje (Prancūzijoje).

Apie režisierę:
Rašytoja, grafikė ir iliustratorė Joanna Rubin Dranger gimė 1970 m. Švedijoje. 1995-aisiais baigė studijas Konstfacko universiteto (Švedija) Dailės, amatų ir dizaino koledže. Gyvena ir dirba Stokholme. Rašo ir iliustruoja knygas, dėsto grafiką bei iliustracijos meną, be to, dalyvauja įvairiose parodose. Už savo kūrybą J. R. Dranger yra pelniusi nemažai prestižinių apdovanojimų. Pirmąją knygą „Pikta! Pikčiausia dešimtojo dešimtmečio knyga“ (Arg! Nittiotalets argaste bok) kartu su bendraautore Anna-Karin Cullberg išleido 1989 m. ir laimėjo Libers geriausios vaikiškos knygos apdovanojimą. 1999 m. pasirodė jos pirmoji pačios vienos parašyta ir iliustruota knyga „Panelė Baikštuolė ir meilė“ (Fröken Livrädd & Kärleken); autorei ji pelnė tarptautinį pripažinimą. „Panelė Nuostabioji ir jos karjera“ (Fröken Märkvärdig & Karriären) – pirmasis J. R. Dranger kaip režisierės darbas, pagrįstas to paties pavadinimo jos pačios knyga.
Programos dalis: Animacijos programa

Scenarijus: Joanna Rubin Dranger