Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1218

Iliuzionistas

L'llusionniste
Režisierius: Sylvain Chomet

Jungtinė Karalystė, Prancūzija, animacija, drama, 83 min., 2010 m., lietuvių k. ir rusų k. titrai
Kylančioms roko žvaigždėms perimant iliuzionisto vietą scenoje, šiam tenka dirbti mažuose užmiesčio teatruose, baruose, kavinėse ir vakarėliuose gamtoje. Rodydamas triukus kaimo bare vakarinėje Škotijos pakrantėje, jis sutinka Alisą – naivią mergaitę, kuri visam laikui pakeis jo gyvenimą. Alisa tiki, kad iliuzionisto triukai iš tiesų magiški. Sužavėtas mergaitės entuziazmo, iliuzionistas jai dovanoja vis brangesnes „burtais išgautas“ dovanas. Nenorėdamas Alisos nuvilti, iliuzionistas negali prisiversti atskleisti jai, jog iš tiesų tos magijos nėra, o nuolatinis dovanų pirkimas veda jį į pražūtį...
Šis animacinis filmas kupinas vizualių pokštų, viliojančių 6-ojo dešimtmečio stiliaus detalių, kvapą gniaužiančių miesto ir gamtos vaizdų, – bene įstabiausias animacinis Škotijos atkūrimas.

Apie režisierių:
Prancūzų rašytojas, animatorius ir kino režisierius Sylvain’as Chomet gimė 1963 m. netoli Paryžiaus. Studijavo Angulemo meno mokykloje, 1986 m. išleido pirmąjį komiksų rinkinį „Laumžirgio paslaptys“ (Secrets of the Dragonfly). Vėliau dirbo knygų iliustratoriumi Londone. Pirmasis jo trumpametražis animacinis filmas „Senutė ir balandžiai“ (La Vieille Dame et les pigeons, 1996) gavo ne vieną apdovanojimą, buvo nominuotas „Oskarui“. Pirmasis pilnametražis animacinis filmas – nostalgiška, humaniška ir vaizdinga pasaka „Trijulė iš Belvilio“ (The Triplets of Belleville, 2003) – taip pat buvo nominuotas dviems „Oskarams“. 2004 m. Edinburge (Škotija) S. Chomet įkūrė animacijos studiją „Django Films“. 2005 m. režisavo segmentą kolektyviniam filmui „Paryžiau, aš tave myliu“ („Paris, je t'aime“).

Filmo ištraukos:
Programos dalis: Animacijos programa

Scenarijus: Jacques Tati, Sylvain Chomet

Muzika: Sylvain Chomet