Į pradžią

Birželį Lietuvoje - nepriklausomo amerikietiško kino ciklas

repository_misc/news//mfile_118
2009-05-07

Tarptautinio Kauno kino festivalio organizatoriai pristato specialią nepriklausomo amerikietiško kino programą „Redux: Nepriklausomo amerikietiško kino ciklas“, suteikiančią galimybę susipažinti su turtinga amerikietiško kino kultūra, siekiančia daug toliau nei Lietuvos kino teatrus užtvindžiusi Holivudo studijų produkcija.

Garsiausias „Redux: Nepriklausomo amerikietiško filmo ciklo“ filmas – šiųmetinis „Oskarų“ laureatas filmas „Milkas“ (Milk, rež. Gus van Sant, 2008) su Sean Penn‘u, pelniusiu geriausio aktoriaus apdovanojimą. Tai – filmas apie 8-ojo dešimtmečio JAV žmogaus teisių aktyvistą Harvey Milk, neslėpusį savo homoseksualios orientacijos. Tai – politinis veikėjas, kurio veikla pakeitė pačią kovos už žmogaus teises prigimtį.

„Vaistai nuo melancholijos“ (Medicine for Melancholy, rež. Barry Jenkins, 2008) – istorija apie du žmones, susipažįstančius ir pamažu užmezgančius artimus santykius. Šioje istorijoje svarbus vaidmuo atitenka veiksmo vietai – San Franciskui.

Trečiojo programos filmo „Malonumas būti apiplėštam“ (Pleasure of Being Robbed, rež. John Safdie, 2008) veiksmas vyksta kitame JAV didmiestyje – Niujorke. Pagrindinė filmo veikėja Eleonore turi savitą aplinkinių pažinimo būdą – norėdama daugiau sužinoti apie kitus žmones, ji... vagia jų daiktus.

„Redux: Nepriklausomo amerikietiško kino ciklas“ užbaigs kultūros mėnesį „Atverkime langus kitokiai Amerikai“, kurį organizuoja Amerikos centras.

„Amerikoje į kino teatrus daugiausiai lankytojų plūsteli vasarą. Kodėl gi nepabandžius perkelti šios tradicijos į Lietuvą? - sako programos sudarytojas Tomas Tengmark. - Bandysime pritaikyti šią idėją, bet vietoje pramoginių filmų ir paaugliams skirtų holivudinių komedijų pasiūlysime nepriklausomo amerikietiškojo kino juostas. Kiną smagu žiūrėti visais metų laikais. O vasarą ypač gera pabėgti nuo saulės ir karščio į vėsią ir tamsią kino teatro salę. Manau, kad tai puikus metas mėgautis filmais.“

PROGRAMA

Kaunas

Forum Cinemas
Birželio 3 d.: „Vaistai nuo melancholijos“, rež. Barry Jenkins, 2008
Birželio 4 d.: „Malonumas būti apiplėštam“, rež. John Safdie, 2008
Birželio 5 d.: „Milkas“, rež. Gus van Sant, 2008

Vilnius

Skalvijos kino centras
Birželio 5 d.: „Vaistai nuo melancholijos“, rež. Barry Jenkins, 2008
Birželio 6 d.: „Malonumas būti apiplėštam“, rež. John Safdie, 2008
Birželio 7 d.: „Milkas“, rež. Gus van Sant, 2008

Forum Cinemas Vingis
Birželio 6 d.: „Milkas“, rež. Gus van Sant, 2008