Į pradžią

Filmas “Malonumas būti apiplėštam“ gimė iš rankinių reklamos

repository_misc/news//mfile_122
2009-05-29

Nepriklausomo amerikietiško kino kūrėjai, ieškodami savo filmams finansavimo, susiduria su panašiais sunkumais kaip ir Lietuvos kino kūrėjai. Juosta “Malonumas būti apiplėštam“ - tai sėkmingas kinui simpatizuojančio verslininko ir kūrybingo jauno režisieriaus bendradarbiavimo vaisius. Filmas bus rodomas birželio 4 d. Kaune ir birželio 6 d. Vilniuje, specialioje programoje “Redux: nepriklausomo amerikietiško kino ciklas“.

JAV populiarių “Kate Spade” rankinių įmonės savininkas Andy Spade’as pasiūlė jaunam Niujorko režisieriui Josh Safdie sukurti reklaminę juostą apie vienišą kleptomanę, apsėstą aistros vogti svetimų žmonių rankines. Nepailstančio režisieriaus rankose ši idėja nuo kelių minučių reklaminio filmo išsirutuliojo į pilno metražo juostą apie laisvą, bet vienišą moterį, klajojančią po Niujorką ir žvilgčiojančią į kitų žmonių gyvenimus pro savitas “rakto skylutes” – asmeninius daiktus.

Verslininkas, kuris jaunystėje pats svajojo apie kino režisūrą, nesutriko dėl padidėjusios filmo apimties bei biudžeto ir finansavo jo kūrimą. Netrukus paaiškėjo, kad avantiūra apsimokėjo: filmas atsidūrė 2008-ųjų Kanų kino festivalio programoje “Dvi režisierių savaitės” ir tapo programos uždarymo filmu.

Filmo, prasidėjusio iš rankinių reklamos, sėkmė palietė ne tik režisierių Josh Safdie. Andy Spade’as netikėtai paliko savo sėkmingą įmonę ir pasinaudojo proga pasinerti į nepriklausomo kino finansavimą. “Tai buvo laimingas atsitiktinumas, - A. Spade’as sakė IndieWire. Jis prisiminė, kad pats karjeros pradžioje rašydavo scenarijus reklamoms. - Visada norėjau pasinerti į tą pasaulį.“

“Redux: nepriklausomo amerikietiško kino ciklas” vyks birželio 3-7 dienomis kino teatruose „Forum Cinemas Kaunas“, „Skalvija“ ir „Forum Cinemas Vingis“ ir užbaigs kultūros mėnesį “Atverkime langus kitokiai Amerikai”, kurį organizuoja Amerikos centras. Programoje  taip pat bus rodomas Oskaro apdovanojimą už geriausią vyro vaidmenį pelnęs filmas “Milkas” (rež. Gus van Sant) ir “Vaistai nuo melancholijos” (rež. Barry Jenkins).