Į pradžią

Savaitgalį „Pasakos“ kino teatre - „Plataus kampo“ efektas

repository_misc/news//mfile_160
2009-10-16

Paskutinį savaitgalį Vilniaus „Pasakoje“ šurmuliuojantis Tarptautinis Kauno kino festivalis žiūrovams paruošė kokybišką ir išbaigtą „Plataus kampo“ efektą. Taip pavadinta daugiausiai filmų apimanti festivalio programa desertui paliko unikalias, įsimintinas, Kauno žiūrovų jau įvertintas kino juostas. Penktadienio ir sekmadienio vakarais žiūrovus sušildys ekstravagantiški nepriklausomo kino režisieriai iš Niujorko broliai Joshua ir Benny Safdie, publikai pristatysiantys savo naujausią kūrinį „Parneški rozmarinų“.

Penktadienio vakarą festivalis pradės anksti ir komiškai su filmu „Čučhe idėja“, kuris yra anarchistinis tiek turinio, tiek formos prasme. Tai unikali galimybė pamatyti archyvinę Šiaurės Korėjos filmų medžiagą, meistriškai suderintą su rafinuotu humoru, provokuojančią propagandos suvokimo bei atpažinimo gebėjimus.

Vos sutemus penktadienį festivalis kinomanams „Sveiki atvykę“ ištars prancūziškai. Ši tarpkultūrinė drama  įtraukia socialinių šių dienų realijų kalba ir jautriai prabyla apie žmogiškumą. Juosta atskleidžia istoriją, kaip septyniolikmetis kurdų pabėgėlis, trokštantis susitikti su neseniai į Didžiąją Britaniją emigravusia savo mylimąja, ryžtasi savo jėgomis perplaukti ledinio vandens kanalą, skiriantį jį nuo mylimosios. Šis filmas Kaune surinko daugiausia festivalio žiūrovų balsų.

Vėlyvą penktadienio vakarą dėl kino žiūrovų dėmesio konkuruos vienintelis festivalyje rodomas Rusijos kino darbas – režisieriaus Ivano Vyrypayevo „Deguonis“ ir karštieji Amerikos režisieriai J. Ir B. Safdie su filmu „Parneški rozmarinų“.

Šeštadienį Gustavo Deutscho juosta “Kinas – tai mergina ir pistoletas” pademonstruos, kaip žiūrovus žavi kino gebėjimas įtraukti, užsimiršti, įsijausti. Filmo pavadinimas – nuoroda į garsiojo prancūzų režisieriaus Jean-Luco Godard‘o posakį: „Viskas, ko reikia sukurti filmą, – tai mergina ir pistoletas“. Pasiremdamas Godard’o teiginiu, austrų režisierius G. Deutschas atsigręžia į pačią kino epochos pradžią ir imasi tirti, kaip šis dėsnis atsispindi kino istorijoje.

Šeštadienio vakarą kadaise garsus soul muzikos atlikėjas Billy Paulas vėl paklaus „Ar aš jums pakankamai juodas?“ („Am I black enough for you?“). Filme atskleidžiama istorija apie didį talentą, išklydusį iš sėkmės ir šlovės kelio. Pasaulis buvo Billy po kojomis 1972–aisiais, kai jo singlas „Me and Mrs Jones“ užkariavo visų pasaulio muzikos topų viršūnes. Deja, pasirodžius kūriniui „Am I Black Enough for You?“ viskas pasisuko priešinga kryptimi – dainos pavadinimas pasirodė pernelyg įžūlus baltaodžiams gerbėjams, todėl Billy karjera sužlugo visiems laikams.

Sekmadienio vakarą „Pasakoje“ nugriaudės baigiamasis Kauno kino festivalio filmų fejerverkas.

Režisieriaus Raúlio Ruizo filmas „Klimtas“ atkuria garsaus dailininko Gustavo Klimto (vaid. Johnas Malkovichius) biografiją. Rafinuotuose ir erotiškuose Klimto paveiksluose, kaip ir jo gyvenime, susilieja jausmingumas, ekspresija ir aistra. Apsuptas moterų, dailininkas gyveno tokį gyvenimą, kokį tapė. Režisierius atgaivina dekadentišką 20 a.pradžios Vienos atmosferą ir sukuria nepaprastą muzikinį bei vizualinį reginį.

Paskutinis trečiajame Tarptautiniame Kauno kino festivalyje rodomas filmas – festivalį mįsle užbaigsiantis garsaus britų režisieriaus Peterio Greenaway‘aus filmas „Nakties sargyba“. Filmas atkuria garsiausio olandų dailinininko Rembrandto gyvenimą ir lukštena vieno žymiausių jo paveikslų „Nakties sargyba“ paslaptis. Režisierius sumaniai supina detektyvinę filmo liniją su dramatišką. Rembrandto likimo istorija ir sukuria intriguojantį pasakojimą apie tikrus kelių amžių senumo įvykius. Šis filmas ne tik atstoja dailės istorijos pamoką – jis pats neabejotinai yra  meno kūrinys.