Į pradžią

Nepriklausomo Amerikos kino režisieriai Lietuvoje: „Parneški rozmarinų“ ir gyvenimas pasikeis

repository_misc/news//mfile_158
2009-10-15

„Parneški rozmarinų“ gali tapti nauju šūkiu visiems, pažiūrėjusiems Tarptautinio Kauno kino festivalio filmą „Parneški rozmarinų“. Filmo režisieriai broliai Benny ir Josh Safdies šiuo posakiu išreiškė plonytę ribą tarp būsenos kai jautiesi laimingas arba liūdi. Išeisi į parduotuvę rozmarinų - kai kas pasikeis ir galbūt beeinant liūdesį, vienatvę pakeis nauja idėja, problemos taps juokingos, apims džiugesys.

Spalio 16 ir 18 dienomis Tarptautinis Kauno kino festivalis kviečia apsilankyti sostinės kino teatre „Pasaka“ ir pasinaudoti unikalia galimybe ne tik pamatyti nepriklausomo amerikietiško kino pavyzdį - filmą „Parneški rozmarinų“, bet ir susitikti su jo režisieriais - tiesiai iš Niujorko į Vilnių atvykstančiais broliais Josh ir Benny Safdies.

Juosta „Parneški rozmarinų“ pasakoja apie į ketvirtą dešimtį įkopusį, po truputį žilstantį Lenį, kasmet vos porą savaičių praleidžiantį su mažamečiais sūnumis. Tradicinio susitikimo metu vyriškiui šauna mintis paversti šias dvi savaites visu pusmečiu ir įgyvendinti grandiozinį planą, kupiną spalvų, nuotaikų, atsitikimų ir komiškų situacijų. Taip, į trijų herojų gyvenimus pasibeldžia kelionės, svečiai iš paslaptingų kraštų ir daugybė kitų neplanuotų istorijų. Kyla klausimas: ar įmanoma laviruoti ant plonytės ribos, skiriančios tėvo ir vaikų pasaulius?

Režisieriai prisipažįsta, jog sukurti pagrindinio veikėjo charakterį įkvėpė jų tėvas. „Filmo herojus Lenis žavisi idėja būti tėvu, tačiau tik idėja... Jis moka užburti pasakojimais ir žongliruoti prisiminimais. Jis tarsi burtininkas, kuriantis pasirodymą dviems mažamečiams ir pats tikintis, jog viskas yra įmanoma, o kartu suvokiantis, kad šie vaikai – vieninteliai tikri jo draugai. Juostos idėją brandinome labai ilgai ir išties norėjome rasti atsakymą į klausimą: kodėl viskas nutinka būtent taip? Norėjome suprasti besikeičiančias emocijas. Filmas iš dalies gali būti vadinamas autobiografiniu, nes esame patyrę dalį fiksuojamų išgyvenimų, kadaise lankėmės tose vietose, kuriose buvo filmuojama. Juostoje galite pamatyti piešinius, kuriuos mes patys nupiešėme vaikystėje. Tai galimybė atrasti tikras emocijas ir gyvenimiškas detales, ne tik kino iliuziją”, - teigia kūrėjai J. Ir B. Safdies.

Šį penktadienį ir sekmadienį Vilniaus kino teatre „Pasaka“, po filmo „Parneški rozmarinų“ seansų, režisieriai J. ir B. Safdies susitiks su Tarptautinio Kauno kino festivalio lankytojais, pasidalins įspūdžiais apie filmo idėją, kūrybos procesą, nepriklausomo Amerikos kino aktualijas ir, žinoma, atsakys į visus žiūrovų klausimus.

Režisierių J. Ir B. Safdies viešnagę Lietuvoje parėmė su Tarptautiniu Kauno kino festivaliu bendradarbiaujantis Amerikos centras.

Filmo „Parneški rozmarinų“ seansai Vilniuje, kino teatre „Pasaka“:
Spalio 16 d., penktadienis, 20.45 val.
Spalio 18 d., sekmadienis, 18.30 val.