Į pradžią

Penktadienį vyks paskaita: „Kinas ir traukiniai“

repository_misc/news//mfile_104
2008-10-09

Spalio 10 d. 17:00 val. Kauno valstybiniame dramos teatre vyks Tomo Tengmark vieša paskaita, skirta Kauno kino festivalio programos daliai „Traukinių laikas“.

Taip pat bus rodomas klasika virtęs Johno Shearmano filmas “Traukinių laikas“, 1952 metais sukurtas „British Transport Films“ kino kompanijoje.

Kaip žinia, traukinys yra transporto priemonė, labiau nei kitos susijusi su kinu. Traukinys – ne tik gyvenimo, svajonių, nuotykių, kelionių, bet ir kino simbolis. Pats traukinys kaip reiškinys bei socialinė traukinio aura kine įkvėpė ne tik temų, siužetų, bet ir žanrų įvairovę. Kino istorijos pirmajame puslapyje 1895-aisiais brolių Liumjerų sukurtas, vienas pirmųjų kino istorijoje, filmas „Traukinio atvykimas į La Ciotat stotį“ (L'Arrivée d'un train à La Ciotat). Kitas ankstyvasis filmas, vesternas „Didysis traukinio apiplėšimas“ (The Great Train Robbery, rež. Edwin S. Porter, 1903), laikomas vienu pirmųjų naratyvinių filmų. Paskaita „Traukinių laikas“ ‑ tai trumpa įžanga į kino teoriją bei traukinių kadrus ansktyvuosiose kino filmuose. Paskaitos metu Tomas Tengmark pasistengsis atsakyti į klausimus, ar iš tiesų 1895-aisiais metais žiūrovų tarpe kilo panika sidabriniame kino ekrane išvydus traukinį filme ”Traukinio atvykimas į La Ciotat stotį”? Kokia vieno pirmųjų naratyvinio kino filmo „Didysis traukinio apiplėšimas“ siužeto reikšmė kino istorijai?

Taip pat bus rodomas klasika virtęs Johno Shearmano filmas “Traukinių laikas”, 1952 metais sukurtas „British Transport Films“ kino kompanijoje.

Pranešėjas Tomas Tengmark

Stokholmo universiteto, Kino istorijos magistro laispnis
Tarptautinio Kauno Kino festivalio programos sudarytojas