Į pradžią

Tarptautinis Kauno kino festivalis spalio 9-20 dienomis

repository_misc/news//mfile_89
2008-09-09

Spalio 9 dieną Kaune prasidės antrasis Tarptautinis Kauno kino festivalis (TKKF). Festivalis pasitiks kino mėgėjus truputį paaugęs - daugiau filmų, daugiau programų, daugiau kino salių. Spalio 9-20 dienomis keturiose salėse bus parodyta daugiau nei 40 kino filmų.

Šių metų festivalio motto „Traukinys nelaukia!“ ragina žiūrovus skubėti pamatyti vertingus filmus iš įvairių pasaulio šalių per tą trumpą laiką, kol jie svečiuosis Lietuvoje. Traukiniams skiriamas ypatingas dėmesys ir speciali programa, kuri parodys, kad kinas su traukiniais susijęs nuo pačios pradžios.

„Kino žiūrovams šiemet paruošėme ne vieną malonų siurprizą: jie galės ne tik pamatyti vertingus, tarptautinio pripažinimo sulaukusius kino filmus, bet ir susitikti su kino kūrėjais, diskutuoti apie filmus, aplankyti viešas paskaitas“, - sakė festivalio direktorė Ilona Jurkonytė. – „Mūsų žiūrovai jau žino, kad mums kinas nesibaigia su filmo pabaigos titrais. Siekiame puoselėti kino kultūrą, kad festivalyje pamatyti filmai įsimintų ilgam, įkvėptų, atskleistų naujas minties formas, pažadintų vaizduotę, skleistų toleranciją.“

Tarptautiniame Kauno kino festivalyje bus pristatytos net šešios filmų programos. Festivalio rengėjai toliau plėtoja savo koncepciją ir tęsia pagrindines programas. „Tapatumai“ gilinsis į likimus žmonių, patekusių į skirtingų bendruomenių, tautų, valstybių verpetus. Ne tik kinomanus, bet ir melomanus nudžiugins “firminė” filmų apie muziką programa “Muzika, keičianti pasaulį”. Filmai, išsiskiriantys savo forma, pasakojimo būdu bus rodomi “Pasakojimų” programoje.

Pirmąkart Lietuvoje bus pristatytas naujasis Airijos kinas. Vytautui Kernagiui atminti skirtoje programoje „Šimtas pavasarių“ išvysime lietuviškus filmus, kuriuose maestro vaidina, skamba jo muzika ir dainos.

Kaune festivalis žiūrovus spalio 9-16 dienomis pakvies į Forum Cinemas kino sales bei moderniąją Kauno valstybinio dramos teatro Mažąją salę. TKKF šiais metais nudžiugins ir vilniečius: dalį festivalio programos spalio 16-20 dienomis jie galės išvysti „Skalvijos“ kino centro salėje Vilniuje.

Festivalio programą netrukus bus galima sužinoti interneto svetainėje www.kinofestivalis.lt bei dienraščiuose „Kauno diena“ ir „Vilniaus diena“. Bilietus į seansus Forum Cinemas salėse galima įsigyti šio kino teatro kasose, į seansus Kauno valstybiniame dramos teatre – „Tiketa“ prekybos vietose ir internetu, o į Vilniaus „Skalvijos“ seansus – šiame kino centre.