Į pradžią

Su žiūrovais susitinka režisierius Perry Ogden

repository_misc/news//mfile_110
2008-10-13

Sekmadienį su žiūrovais susitiko režisierius iš Airijos Perry Ogden, pristatęs savo filmą "Keliautoja". Režisierius savo filmo peržiūroje dalyvaus ir atsakys į žiūrovų klausimus ir šiandien 19 valandą Forum Cinemas 2 salėje.

Visus sekmadienio vakarą susirinkusius gero kino gerbėjus Kauno Forum Cinemas kino teatre pasitiko garsus fotografas bei režisierius Perry Ogden‘as drauge su festivalio programos sudarytoju Tomu Tengmarku. P.Ogden, pristatydamas savo filmą „Keliautoja“, kalbėjo, jog Airijoje gausu žmonių, gyvenančių treileriuose, kurie keliauja iš vietos į vietą: „Kasdien matai skurdžiai besiverčiančius asocialių šeimų vaikus, kurie neturi už ką pavalgyti, tad neretai vagiliauja“.

Šioje šalyje gyvena apie 40 000 klajoklių. Šių už įprastos visuomenės ribų gyvenančių žmonių visuomenė yra įvairialypė, nes galima juos skirstyti klasėmis – visgi keletui pasiseka išlipti iš nusikalstamo pasaulio, mokytis,  kabintis į gyvenimą. Šios kino juostos scenarijus užėmė tik 25 puslapius, vadinasi, didžiąją veiksmo dalį sudaro improvizacijos, realūs dialogai, artimųjų meilė bei užuojauta iš aplinkinių.

Filmo „Keliautoja“ veikėjai gyvena greta nusikalstamojo pasaulio: vienas pagrindinės veikėjos brolių iš tiesų pakliuvo į įkalinimo įstaigą ir, kaip minėjo režisierius, buvo išleistas nusifilmuoti kelioms scenoms filmui. Jo svajonės paprastos, kaip ir daugelio iš mūsų „ Kai išeisiu iš čia - susirasiu darbą ir vieno kambario butą“. Režisierius teigė norėjęs parodyti, kaip gyvenime viskas yra arti – nusikaltimai, vagystės, alkoholis, svaigalai, muštynės.

Režisierius, kurio tiesioginis užsiėmimas - fotografuoti įžymybes, blizgesį bei prabangą, ėmėsi tokio nenudailinto filmo, kuriame nėra jaukių ar gražių scenų, priešingai - daug purvo ir skurdo.