Į pradžią

Kauno kino festivalis įsibėgėja

repository_misc/news//mfile_105
2008-10-10

Vakar Kaune pilnoje žiūrovų Forum Cinemas kino teatro salėje buvo atidarytas Kauno kino festivalis. Atidarymo filmo - serbų režisieriaus Stefano Arsenijevićiaus komiškos dramos „Meilė ir kiti nusikaltimai“ - atvykę pamatyti žiūrovai turėjo galimybe susitikti su pačiu charizmatišku filmo kūrėju.

Gausiais aplodismentais sutiktas jaunas serbų kino talentas dalijosi filmo kūrimo detalėmis: „Filmo Meilė ir kiti nusikaltimai“ istorija gimė iš realaus 1990-ųjų Serbijos, kuomet klestėjo smulkus reketas, o nusikaltėlių vadeivos buvo visiems žinomi vieši asmenys, gyvenimo epizodų. Šalia reketininkų ir smulkių nusikaltėlių gyvenantys paprasti žmonės turėjo prisitaikyti arba emigruoti. Šiame filme aš nesistengiu duoti atsakymų, priešingai, - stengiuosi suformuluoti klausimus, į kurias žiūrovas turėtų rasti savo atsakymą. Vienas tokių: kas atsitiktų, jeigu jums pasiryžus visiškai pakeisti savo gyvenimą ir emigruoti staiga kažkas prisipažintų meilėje?“. Stefano Arsenijevićiaus filmą „Meilė ir kiti nusikaltimai“ žiūrovai dar turės galimybę pamatyti šiandien ir rytoj.

Apie išskirtinio kino renginio pradžią žiūrovams pranešė Forum Cinemas kino teatre Kaune nutiestas žalias „Jameson“ kilimas. Atidarymo šventę padėjo surengti viešbutis “Daugirdas”, prekybos centras “IKI” bei “VALIO”.

Gero kino mylėtojai turėtų prisiminti, jog kino traukinys nelaukia ir suskubti pamatyti egzotiškiausius festivalio filmus: turkų režisieriaus Abdullah Oguz juostą „Palaima“, šiltojoje Malaizijoje užgimusią režisieriaus Liew Seng Tat komediją „Gėlė kišenėje“ bei dokumentinį režisierių David Assman ir Ayat Najafi filmą apie Irano moterų futbolo rinktinę „Slaptas futbolas“.

Filme „Palaima“ pasakojama septyniolikmetės Meryem istorija. Mergina randama palikta be sąmonės ežero pakrantėje. Jos šeima, gyvenanti rytų Turkijos kaime, mano, kad mergina savo noru prarado skaistybę, tad pagal papročius šeima privalo ją nužudyti. „Palaima“ – tai jaudinantis ir labai kritiškas pasakojimas apie tris skirtingų kultūrų atstovus Cemalį, Meryem ir Irfaną. Filme rodomi Turkijos rytuose bei vakaruose nufilmuoti kvapą gniaužiantys gamtovaizdžiai sudaro puikų foną, pabrėžiantį istorijos skausmingumą.

Puokštę apdovanojimų pelnęs filmas „Gėlė kišenėje“ pasakoja apie be mamos užaugusius beriukus Li A ir Li Om. Jų tėvas Sui – darboholikas, didžiąją dalį laiko praleidžiantis taisydamas sulūžusius manekenus. Jo sūnūs jam tėra moters, kurią mylėjo arba tebemyli, palikimas. Jis tūno užsidaręs nuo išorinio pasaulio, tuo tarpu broliai naudojasi neprižiūrimų vaikų laisve. Jie laiką leidžia gatvėse, mokykloje veliasi į muštynes ir kitus nemalonumus. Galiausiai Sui suvokia, kad jis myli savo vaikus ir imasi pakeisti esamą padėtį, kol dar nevėlu.

Futbolo mėgėjai Kauno kino festivalio metu turės galimybę pasinerti į visiškai kitokį nei įprasta Irano moterų futbolo rinkinės pasaulį. Šis 90 minučių trukmės filmas ne vien apie futbolą. Tai filmas apie lygias lyčių galimybes bei apsisprendimo laisvę. Filme kovojama prieš įvairiausius suvaržymus, tačiau galiausiai tampa akivaizdu, kad net ir sunkiausiomis sąlygomis pokyčiai įmanomi...

Tarptautinis Kauno kino festivalis vyks iki spalio 20 dienos Kauno Forum Cinemas, Kauno valstybinio dramos teatro bei Vilniaus „Skalvijos“ kino centro salėse. Visą festivalio programą galima sužinoti interneto svetainėje www.kinofestivalis.lt.