Į pradžią

Festivalio dienoraštis: spalio 9 - festivalis atidarytas

repository_misc/news//mfile_107
2008-10-11

Visų pirma kviečiame sekti Ore.lt ir G-taškas apžvalgininkų įspūdžius iš festivalio. Štai pirmieji:

Ore.lt: Kauno Kino Festivalis jau važiuoja
G-taškas: Kauno kino festivalio dienoraštis: pirma diena

O štai ir keletas mūsų pačių pastebėjimų:

Dideliu žaliu kilimu, nutiestu iki pat kino salės, skubėjo žmonės paraginti išriedančio traukinio. Susirinkus pilnai laikinosios sostinės „Forum Cinemas“ salei visus atvykusius pasitiko bei į pirmąją gero kino stotelę spėjusius pasveikino festivalio organizatorė Ilona Jurkonytė drauge su Serbijos kino talentu režisieriumi Stefanu Arsenijevic.

Atidarymo filmas „Meilė ir kiti nusikaltimai“ prasidėjo pagrindinės veikėjos Anikos diena, kuri jos gyvenime yra viena svarbiausių – veikėja pavagia didelę pinigų sumą ir išvažiuoja, prieš tai atsisveikindama su visais jos gyvenime svarbiai žmonėms, palikdama viską, kas buvo jai artima. Prieš pat išvažiuojant moterį nustebina Stanislavas, kuris prisipažįsta ją įsimylėjęs nuo vaikystės ir prašo jos pasiimti drauge ir jį. Galiausiai pats sudvejoja ir finalinėje scenoje yra pašaunamas. Kino juostoje kalba detalės, pastatai, jausmai ir daug kartų pakartota Consuelo Velázquez daina „Bésame mucho".

Veiksmas vyksta viename Serbijos sostinės didžiųjų rajonų, kurio aplinka primena Šilainių ar Fabijoniškių vaizdus. Žmonės filme paprasti, visai tokie, kaip mes - ieškantys šilumos: vieni -  meksikiečių telenovelėse, kiti - apelsinų skonyje, treti - raudono paukščio skrydyje, ketvirti - soliariume. Filme vaizduojama „mafija“ – tai niekas kitas, kaip senoji tvarka, ar, tiksliau, chaosas, kuris tvyrojo pokomunistinėse valstybėse griuvus Sovietų sąjungai. Valstybėms vis labiau žvelgiant į Vakarus,  sistema kito ir smulkūs verslininkai su vieni kitiems suprantamomis taisyklėmis turėjo trauktis, užleisdami vietą „stambiems“ kapitalistams.

Veikėja išvyksta palikdama viską, kaip sakė savo senelei: „Aš savo gyvenime neišnaudojau man suteiktų progų ir turiu viską pradėti iš naujo“.

Filmas, kuris palieka tik klausimus – taip apibūdino šią juostą režisierius Stefan Arsenijevic, kurį po filmo plojimais pasitiko publika. Stefanas gyvai atsakinėjo į žiūrovams kilusius klausimas, prisipažindamas, jog „Meilė ir kiti nusikaltimai“ veiksmas vyksta lygiai tame rajone, kuriame jis pats užaugo: „Filme matosi mano namas, daugelis akimirkų yra iš mano paties gyvenimo“ – kalbėjo S. Arsenijevic.