Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_619

Slaptas futbolas

Football Under Cover
Režisierius: David Assman, Ayat Najafi

Vokietija, 2008, 86 min., dokumentinis
Teheranas, 2006 m. balandžio 28 d. Stebint daugiau kaip tūkstančiui džiūgaujančių žiūrovių nacionalinė Irano moterų futbolo rinktinė žaidžia pirmąsias oficialias draugiškas rungtynes su vietine Berlyno moterų futbolo komanda. Stadionas įkaitęs nuo moterų energijos išlydžių. Prie įėjimo vaikštinėja keli vyrai, mėginantys per tvorą žvilgtelėti į rungtynes, nes šiandien jiems nevalia patekti vidun.

Nors vienintelis jų troškimas buvo kartu žaisti futbolą, abiejų komandų merginoms dėl to teko atkakliai kovoti visus metus. Tai buvo kova prieš testosteroną, nelygybę ir priespaudą. Žiūrovai prisijungs prie Kroicbergo „BSV AL-Dersimpor“ klubo kairiosios gynėjos Marlenos ir iranietės žaidėjos Nilofaros kelionės. Nilofara teigia daranti ką nori, svajoja apie Bekhemą ir padeda Marlenai planuoti svarbųjį renginį. Vokietijoje taip pat vyksta pasirengimas: merginos susipažįsta iranietiško elgesio ypatumais. Jos ne tik nori žaisti futbolą, bet ir susipažinti su savo bendramintėmis ir sužinoti, ką reiškia bėgioti po aikštelę užsidengus plaukus, sako Susu, kuri, kaip ir daug jos komandos draugių, pati yra musulmonė. Po aštuonių valandų skrydžio lėktuvu Narmila su savo mama jau spardo kamuolį gatvėje jų čadroms ir skarelėms plevėsuojant vėjyje. Nepraktiška, bet joms sekasi neblogai.

Rungtynės ne kartą atidedamos, be to moterims neleidžiama žaisti didžiausiame Azijos futbolo stadione, kaip planuota, – vietoj to paskiriamas sena perdžiūvusi aikštė. Ir nors Nilofarai uždrausta dalyvauti rungtynėse (dėl niekam nesuvokiamų priežasčių), merginos nesileidžia įbauginamos. Galiausiai, atėjus svarbiajai dienai, tribūnose šokama ir dainuojama. Šis 90 minučių trukmės filmas ne vien apie futbolą. Čia aiškiai parodoma aistra apsisprendimo teisei ir lygybei. Ir tampa akivaizdu, kad pokyčiai įmanomi.

Apdovanojimai:

2008 m. Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje „Teddy Award“ geriausio dokumentinio filmo apdovanojimas.
2008 m. Tarptautinio Berlyno kino festivalio žiūrovų „Teddy Award“ apdovanojimas.
2008 m. Los Andželo „Outfest“ kino festivalio „Laisvės“ apdovanojimas.
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Corinna, David, Marlene, Valerie Assman, Ayat Najafi

Operatorius: Niclas Reed Middleton, Anne Misselwitz

Prodiuseris: Patrik Merkle, Helge Albers, Corinna ir Marlene Assman, Roshanak Behesht Nejdad

Vaidina: Niloofar Basir, Narmila Fathi, Sanna El-Agha, Marlene Assmann, Ayat Najafi, Hüseyin Karaduman, Paraskewi Boras