Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_576

Kregždutės sugrįžo

Lastochki prileteli
Režisierius: Aslan Galazov

Rusija, 2006, 90 min., drama
Pagrindinis filmo „Kregždutės sugrįžo“ veikėjas Pikas yra universiteto literatūros profesorius ir reguliarus miesto lūšnynų lankytojas. Jo literatūriniai polinkiai į pasakojimą įneša lyriškumo ir asmeniškumo, o mokslinis požiūris išlaiko šaltos dokumentinės analizės atstumą. Tai narkomano ligos istorija, jo paties akimis. Platesne prasme tai filmas apie dviveidę civilizaciją, kurio skirtingus polius simbolizuoja portfelis ir adata. „Dokumentinis“ pasakojimo stilius sudaro dalį estetinio filmo sumanymo: paslėptos kameros „iliuzija“, herojus natūralioje miesto gatvės aplinkoje. Dokumentikos įspūdį sustiprina ir tai, kad labai daug vaidmenų suvaidino ne profesionalūs aktoriai, o paprasti žmonės.

Aslanas Galazovas baigė kino režisūros studijas Rusijos valstybiniame kinematografijos institute (VGIK), kur kažkada studijavo Vladimiras Pudovkinas, Sergejus Eizenšteinas, Andrejus Tarkovskis ir Aleksandras Sukurovas. Skirtingai nei senieji Rusijos klasikai, A. Galazovas akivaizdžiai daugiau įkvėpimo semiasi iš VGIK išklausytų italų ir prancūzų kino teorijos kursų. Galima sakyti, „Sugrįžo kregždutės“ nufilmuotas italų neorealizmo stilium. Netradicinis Rusijos kinas ir įdomus žvilgsnis į regioną, kurį jau ne vienerius metus drebina politiniai neramumai.

Apdovanojimai: 2007 m. Tarptautinio debiutinių filmų festivalio „Ugnies dvasia“ (Chanty Mansijske, Rusijoje) pagrindinis prizas „Auksinė Taiga“.
Programos dalis: Pasakojimai

Scenarijus: Irlan Khug, Aslan Galazov, Anthony Byrne

Operatorius: Leonid Derjagin, Anna Zabludovskaja

Muzika: Shirvani Chalaev

Prodiuseris: Aslan Galazov

Vaidina: Irlan Khug, Arthur Hatagov, Vyacheslav Guriev, Soslan Tsallagov, Elina Zaharova, Leila Tebloeva, Marat Dzagurov, Soslan Makiev, Tigran Kaitmazov, Zemfirfa Galazova