Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_638

Judėjimas linija

Il Passaggio Della Linea
Režisierius: Pietro Marcello

Italija, 2007, 60 min., dokumentinis
„Judėjimas linija“ – tai kelionė per Italiją tolimųjų reisų traukiniais-ekspresais, kurie per parą pervažiuoja visą Italijos pusiasalį iš pietų į šiaurę ir atgal. Tai besikeičiantys peizažai, pastatai, veidai, dialektai, balsai ir gyvenimai, kurie traukiniuose susilieja į nenutrūkstamą srautą.

Atviruose vagonuose susikryžiuoja įvairių keliautojų, neretai kalbančių skirtingomis kalbomis, gyvenimai. Dažniausiai tai nuolatiniai keleiviai, važiuojantys į šiaurę, jaunimas, užsieniečiai, laikinus darbus dirbantys darbuotojai, norintys kuo pigiau ir greičiau nukeliauti didelius atstumus.

Pro purvinus ir aprūkusius traukinių langus matome tiek skausmingai žmogaus veiklos subjaurotus gamtovaizdžius, tiek peizažus, išsaugojusius savo akiplėšišką grožį.

Traukiniuose, laiko tėkmę žymi tik siauruose praėjimuose besikeičianti ir pavargusius bei apatiškus veidus išryškinanti šviesa. Traukinių keleivių gyvenimai atrodo įkalinti šioje laike sustabdytoje susitikimų ir vienatvės erdvėje. Jie įsprausti tarp praeities ir ateities, tarp to, kas buvo, ir tarp to, kas bus.

Pro traukinio langą Italiją stebi devyniasdešimtmetis Arturas. Susiglamžiusio švarko kišenėse jis vežasi viso savo gyvenimo prisiminimus. Susmukęs purvinoje bevardžio vagono sėdynėje, jis pasakoja savo ilgą gyvenimą, o jo akys, regis, klajoja kažkur kitur. Jo pasakojimas kupinas socialinių ir politinių įvykių, bet visų pirma laisvės ir nepriklausomybės ieškojimų, kurie radosi iš gyvenimo trapumo suvokimo. Šis keleivis neišlips iš šio traukinio. Traukinys – jo namai, o jo kelionė neturi galutinio tikslo.

Maršrutai, stotys, vagonai, bėgiai ir seni garvežiai gabena keleivius per lygumų rūką ir siaurais kalnų slėnių tarpekliais, saulės nušviestais pajūriais ir dar toliau: Mesinos sąsiaurio keltas praryja traukinį ir jis praranda savo kaip transporto priemonės prasmę. Įkalintas jis laukia naujos kelionės ir naujų neatrastų geležinkelio linijų.

Apdovanojimas:

2007 m. Venecijos kino festivalio geriausias dokumentinis filmas, įvertintas „Pasinetti prize“.
Programos dalis: Traukinių laikas

Scenarijus: Pietro Marcello

Operatorius: Daria D'Antonio

Muzika: Mirko Signorile, Marco Messina

Prodiuseris: Nicola Giuliano ir Francese Cima