Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_595

Aš čia buvau

Mina Olin Siin
Režisierius: René Vilbre

Estija, 2008, 87 min., drama
17 m. amžiaus Rasas, vienas iš daugelio socialiai atskirtų priemiesčio vaikų, naktį sulaukia telefono skambučio. Bičiulis pakviečia jį į ką tik grįžusio iš kalėjimo 26 m. amžiaus Olario, garbei skirtą vakarėlį.

Tą pačia dieną Rasas pardavė savo mobilųjį telefoną ir striukę, kad galėtų nusipirkti maisto. Olaras pasiūlo Rasui galimybę užsidirbti: parduoti 15 gramų metamfetamino, kurį po gramą jau kruopščiai supakavo nedrąsi trylikametė Olaro sesuo Hana. Po motinos savižudybės Hana ir Olaras gyvena vieni. Rasas nutaria pasinaudoti proga užsidirbti. Po savaitės jis ir jo įbrolis Mosa jau svaiginasi narkotikais ir didžiausia iki šiol matyta pinigų suma.

Tokioje būsenoje Rasas eina į vakarėlį Olaro namuose ir prisipažįsta meilėje gražiausiai rajono merginai, 22 m. amžiaus Renitai. Jis neapgalvotai sutinka su Omaro pasiūlymu vėl pardavinėti narkotikus. Tačiau šį kartą jų gerokai daugiau. Vakarėlio metu Rasas išsijungia. Pabudęs jis pamato, kaip Olaras prievartauja savo trylikametę seserį. Rasą supykina.

Kitą dieną Rasas suvokia, kad įsivėlė į stambų žaidimą. Jam brutaliai primenama apie ketvirčio milijono kronų vertus narkotikus, kuriuos jis privalo pavogti iš mafijos slaptavietės. Rasas negali atsisakyti, nes Olaras grasina sužaloti Renitą. Visiškai netikėtai operacija pavyksta. Tą pačią naktį Rasas ir Renita vėl susitinka. Paauglio gyvenime atsiranda tai, ko jam labiausiai reikia – viltis.

Rasas nebežino, kaip jam elgtis. Jis pasislepia ir ima ruošti metamfetaminą prekybai. Visiškai netyčia jo slaptavietę aptinka Hana. Rasas suvokia, kad nelaimingos seksualiai išnaudojamos mergaitės ir jo paties sielos labai panašios. Jis pažada Hanai apsaugoti ją nuo Olaro skriaudų.

Po savaitės banditai nusiveža Olarą, Rasą ir jo draugus į mišką. Paaiškėja, kad mafija negavo pinigų už prarastus narkotikus. Rasas užtikrina mafijos vyrus, kad nieko nežino apie šį sandėrį. Jis tai padaro iš įsiūčio, nes nesąmoningai jau seniai norėjo sunaikinti Olarą. Banditai suverčia visą kaltę Olarui ir jį išprievartauja. Jie pagrasina tai padaryti kitiems vaikinais, jei pinigai nebus sumokėti per savaitę.

Rasas ir jo draugai sugalvoja kelias apgaules ir per savaitę surenka reikiamą sumą. Bet Olaras dingsta ir vaikinai nežino, kur nešti pinigus. Per kvailumą juos areštuoja policija ir meluodami tardymo metu jie išsiduoda. Sėdėdamas vienutėje, Rasas mąsto, kad tai galėtų būti naujo gyvenimo pradžia.
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Ilmar Raag

Operatorius: Mait Mäkivi

Vaidina: Rasmus Kaljujärv, Hele Köre, Tambet Tuisk, Margu Prangel, Marilyn Jurman