Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_625

Volfsbergenas

Wolfsbergen
Režisierius: Nanouk Leopold

Olandija, 2007, 93 min., drama
83 m. amžiaus Konradas laiške giminaičiams išreiškia pageidavimą mirti. Konrado vienintelė dukra Marija atsisako net kalbėtis apie šį tėvo norą. Ji ketina perkelti tėvą į senelių prieglaudą. Marijos suaugusios dukterys Sabina ir Eva turi savų bėdų. Sabino nesutaria su savo vyru, o jos vyriausioji dukra Hasa pernelyg protinga savo amžiui. Eva lankosi pas psichoterapeutą, bandydama atsigauti po aborto. Marijos problemomis domisi tik jos vyras Ernstas. Jis nutaria padėti Konradui įgyvendinti savo pageidavimą. Tai darydamas jis prieštarauja savo žmonos sprendimui ir dar labiau padidina juos skiriančią prarają. Konrado palikuonys užsidarę savo pasauliuose, tačiau jie visi priversti užimti vienokią ar kitokią poziciją šiuo klausimu ir atidžiau pažvelgti į save. Jie suvokia, kad siejantys giminystės ryšiai beveik išnykę, dėl to jaučiasi atskirti, patekę į aklavietę. Visi suvokia, jog kažką būtinai reikia keisti.

„Volfsbergenas“ – filmas apie žmones, kurie neteko gebėjimo mylėti ir būti mylimi. Tai kaleidoskopinis pasakojimas apie keturias šeimos kartas ir jų bandymą užmegzti ryšius tarpusavyje.

Apdovanojimai:

2008 m. Žiuri prizas Ruano Šiaurės šalių kino festivalyje.
2007 m. „Kaligario“ ypatingas apdovanojimas Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje.
2007 m. „Aukso veršis“ Richardui Van Oosterhoutui už geriausią operatoriaus darbą Nyderlandų kino festivalyje.
2007 m. „Aukso veršis“ Janui Decleirui už geriausią antraplanį vaidmenį Nyderlandų kino festivalyje.
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Nanouk Leopold

Operatorius: Richard Van Oosterhout

Muzika: Loek Dikker

Prodiuseris: Stienette Bosklopper

Vaidina: Fedja van Huêt, Tamar van den Dop, Karina Smulders, Jan Decleir, Catherine ten Bruggencate Piet Kamerman, Oscar van Woensel, Merel van Houts, Carmen Lith