Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_634

Palaima

Mutluluk
Režisierius: Abdullah Oguz

Turkija, 2007, 126 min., drama
Septyniolikmetė Meryem randama palikta be sąmonės ežero pakrantėje. Jos šeima, gyvenanti rytų Turkijos kaime, mano, kad mergina savo noru prarado skaistybę, tad pagal papročius šeima privalo ją nužudyti. Bausmę įvykdyti patikima artimam giminaičiui Cemaliui. Tuo tarpu iš Stambulo išvyksta garsus sociologijos profesorius Irfanas Kurudalis – tapatybės krizės ištiktas vyras nusprendžia palikti savo įprastą gyvenimą. Profesoriaus ir keliaujančiųjų į bausmės vietą keliai netikėtai susikerta. Ar šie žmonės gaus antrą šansą ir sugebės pasipriešinti papročių lemiamam likimui?

Režisierius Abdullah Oguzas tegia, kad perskaitęs to paties pavadinimo Ziulfiu Livaneli romaną, iškart panoro išvysti šią istoriją kino ekrane. „Palaima“ – tai jaudinantis ir labai kritiškas pasakojimas apie tris skirtingų kultūrų atstovus Cemalį, Meryem ir Irfaną. Filme rodomi Turkijos rytuose bei vakaruose nufilmuoti kvapą gniaužiantys gamtovaizdžiai sudaro puikų foną, pabrėžiantį istorijos skausmingumą.

Apdovanojimai:

2007 Antalijos „Auksinio apelsino” kino festivalio Auksinio apelsino apdovanojimai už geriausią vyro vaidmenį, geriausią moters vaidmenį ir geriausią muziką.
2007 Keralos tarptautinio kino festivalio specialus žiuri prizas.
2007 Montpeljė Viduržemio jūros kino festivalio žiūrovų apdovanojimas.
Programos dalis: Pasakojimai

Scenarijus: Kubilay Tunçer, Elif Ayan, Abdullah Oguz

Operatorius: Mirsad Heroviç

Prodiuseris: Abdullah Oguz

Vaidina: Özgü Namal, Murat Han, Talat Bulut