Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_439

Koks vyras be ūsų?

Što je muškarac bez brkova?
Režisierius: Hrvoje Hribar

Kroatija, 2005 m., 109 min., liet. ir ang. subt.
Vieną niūrų rytą nuo statybinių pastolių nukrito vyras be ūsų. Taip netikėtai Tatjana (Zrinka Cvitešić) liko našlė. Šis filmas – apie Tatjanos gyvenimą, tačiau jame veikia daugybė kitų spalvingų personažų. Pavyzdžiui, jaunoji Julija (Jelena Lopatić) prieš tėvo (Ivo Gregurević) valią, įsimylėjusi poetišką gamtos mylėtoją Stanislavą (Bojan Navojec), kuriantį haiku apie dešrą, buvęs alkoholikas kunigas Stipanas (Leon Lučev), besistengiantis išsaugoti skurstančią parapiją ir kovojantis su potraukiu buteliui bei meile Tatjanai. „Koks vyras be ūsų?“ galima vadinti ir aštroku farsu, ir ironiška alegorija apie šiuolaikinę Kroatiją, ir melodrama, ir situacijų komedija. Savitumo šiai gražiai nufilmuotai ir šiltai papasakotai istorijai suteikia kroatiškas kontekstas, o už kadro skamba neprilygstama Tamara Obrovac muzika.

Režisierius Hrvoje Hribar (g. 1962) kino meno mokėsi Zagrebe. Dirba radijuje, televizijoje. Režisieriaus filmai buvo demonstruojami tarptautiniuose kino festivaliuose San Franciske, Venecijoje, Budapešte, Prahoje. Filmas „Koks vyras be ūsų?“ gavo aukščiausius įvertinimus Sarajevo ir Pulos kino festivaliuose. Juosta pastatyta pagal debiutinį garsaus kroatų žurnalisto ir rašytojo Ante Tomić romaną.
Programos dalis: Kino pasakojimai

Scenarijus: Hrvoje Hribar

Operatorius: Silvio Jesenković

Muzika: Tamara Obrovac

Prodiuseris: Hrvoje Hribar, Mirko Galić

Vaidina: Leon Lučev, Zrinka Cvitešić, Ivo Gregurević, Bojan Navojec, Jelena Lopatić, Marija Škaričić, Ivica Vidović, Jelena Miholjević