Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_377

Keturi šimai smūgių

Les quatre cents coups
Režisierius: François Truffaut

Prancūzija, 1959 m., 97 min., liet. subt.
Antuanas Doinelis - nelaimingas paauglys, su savo motina ir patėviu gyvena Paryžiuje. Tiek namuose, tiek mokykloje suaugusieji šaltai su juo elgiasi, todėl Antuanas dažnai pabėga iš namų ir nepasirodo mokykloje. Vietoj nuobodžių pamokų jis susitinka su savo draugais ir kino teatre žiūri filmus. Antuanas taip ilgisi laisvės, kad ryžtasi pavogti spausdinimo mašinėlę, kad „užsidirbtų“ pinigų galutiniam pabėgimui. Deja, Antuanas įkliūva. Įpykęs patėvis atiduoda berniuką policijai, kur jis uždaromas su užkietėjusiais nusikaltėliais.
François‘io Truffaut debiutinį pilnametražį meninį filmą įkvėpė jo paties sunki vaikystė. Vos sulaukęs penkiolikos jis buvo uždarytas į jaunimo pataisos namus. Kalbėdamas apie filmą Truffaut tvirtino: „Aš žinau, apie ką pasakoju. Aš mačiau policijos nuovadas pilnas prostitučių, mašinas, gabenančias kalinius, sulaikymą, tardymą ir kameras. Nenoriu detalizuoti, tačiau aš mačiau blogesnių dalykų negu pavaizdavau filme“.
1959 m. François‘io Truffaut debiutinis filmas Keturi šimtai  smūgių buvo pirmasis nufilmuotas Naujosios bangos stiliumi. Keturi šimtai smūgių laimėjo geriausio filmo apdovanojimą 1959 m. Kanų kino festivalyje.
Programos dalis: Prancūzų Naujosios bangos retrospektyva

Scenarijus: François Truffaut ir Marcel Moussy (dialogai)

Operatorius: Henri Decaë

Muzika: Jean Constantin

Vaidina: Jean-Pierre Léaud (Antoine Doinel)
Albert Rémy (Monsieur Doinel)
Claire Maurier (Madame Doinel)
Patrick Affay (René Bigey)
George Flamant (Monsieur Bigey)
Yvonne Claudie (Madame Bigey)
Robert Beauvais (direktorius)
Pierre Repp (Bécassine, anglų kalbos mokytojas)
Guy Decomble (mokytojas)
Jeanne Moreau (moteris su šuniu)
Jean-Claude Brialy (vyras gatvėje)
Jacques Demy (policininkas)
François Truffaut (vyras besisukančiame būgne)