Į pradžią

Moksleivių ugdymo programa „Susitikimas“

 

Moksleivių ugdymo programa „Susitikimas“ (toliau – projektas) – tai Tarptautinio Kauno kino festivalio organizatorių įgyvendinamos kino edukacijos veiklos Kauno rajone 2018-ais metais. Šiuo projektu viešoji įstaiga „Visos mūzos“ atnaujina edukacinę studiją „Susitikimai“, kurią intensyviai vykdė 2014 m. rudenį: tuomet vyko filmų peržiūros, susitikimai su režisieriais, moksleiviai turėjo galimybę iš arti susipažinti su kino kritiko profesija. 2018 m. vykdomas projektas orientuotas į opią patyčių jaunimo tarpe problemą: pasitelkiant audiovizualinį meną ir jo analizę, bus siekiama skatinti patyčių prevenciją mokyklose ir visuomenėje. 

Kadras iš filmo „Pokalbiai rimtomis temomis“, studijos „Monoklis“ archyvo nuotr.

Bendras šio projekto tikslas – kurti visuomenės, ypač moksleivių, socialinę gerovę, mažinant patyčias patiriančių žmonių socialinę atskirtį. Kartu šiuo projektu siekiama didinti jaunimo sąmoningumą patyčių problemoms spręsti, atsakomybės už savo veiksmus jausmą, savitarpio supratimą, pagarbą kitam, lavinti emocinį intelektą ir gebėjimą kalbėti apie savo išgyvenimus, reikšti mintis, diskutuoti aktualiomis temomis.

Projekto veiklos susideda iš dviejų dalių. Pirmoji – tai Giedrės Beinoriūtės dokumentinio filmo „Pokalbiai rimtomis temomis“ (2012 m.) peržiūros Kauno rajono mokyklose. Šio filmo herojai – vaikai ir paaugliai, įžvalgiai analizuojantys juos supantį pasaulį. Filme kalbama įvairiomis temomis – apie vienatvę, meilę, Dievą, pasaulį, žmogaus ryšį su kitu žmogumi. Po filmo peržiūros moksleiviai bus kviečiami gyvam ir neformaliam pokalbiui patyčių, tarpasmeninių santykių temomis ir kitais jaunimui rūpimais klausimais. Pokalbius moderuos ir diskusijas ves „Vaikų linijoje“ dirbančios psichologės Rugilė Pekoriūtė ir Eglė Rojienė.

 „Vaikų linijos“ psichologės Eglė Rojienė ir Rugilė Pekoriūtė

Į moksleivių edukacijos programą „Susitikimas“ įsitraukia Kauno rajone veikiančių švietimo įstaigų 7-12 kl. moksleiviai ir jų mokytojai. Birželio mėnesį 7 edukaciniai užsiėmimai vyko Čekiškės P. Dovydaičio gimnazijoje, Ežerėlio pagrindinėje mokykloje, Domeikavos, Piliuonos, Neveronių gimnazijose. Rudenį, rugsėjo–lapkričio mėnesiais, projektas tęsia savo kelionę per Kauno rajono švietimo įstaigas. Iš viso rudenį jau surengta 20 edukacinių užsiėmimų 10-yje mokyklų: Garliavos A. Mitkaus, Šlienavos, Zapyškio, Ežerėlio, Jonučių pagrindinėse mokyklose bei Vilkijos, Vandžiogalos, Domeikavos, Neveronių ir Karmėlavos Balio Buračo gimnazijose. Lapkričio mėnesį kino edukacijos projektas „Susitikimas“ toliaus tęs kelionę po kitas Kauno rajono švietimo įstaigas. Planuojama, jog projekte iš viso dalyvaus 14-a Kauno rajono mokyklų.

Antroji projekto dalis: įsibėgėjus 2018 m. vasarai, projektas pasieks platesnes auditorijas – Kauno rajono kultūros centruose, laisvalaikio salėse ir kitose erdvėse vyksta švedų režisierės Annos Odell filmo „Susitikimas“ seansai ir aptarimai. Filme pasakojama autobiografinė žymios Švedijos menininkės A. Odell istorija, kai ji nebuvo pakviesta į buvusių klasės draugų susitikimą po 20-ies mokyklos baigimo metų. 2014 m. Filmas „Susitikimas“ buvo pripažintas žiūroviškiausiu Tarptautinio Kauno kino festivalio filmu. Liepos–rugsėjo mėn. jau įvyko 8 nemokami filmo seansai, kuriuose dalyvavo apie 200 žiūrovų. 

 

Kadras iš filmo „Susitikimas“ 

Visos projekto veiklos – filmų peržiūros ir diskusijos – yra rengiamos nemokamai. Norėdami gauti daugiau informacijos apie projektą ar surengti kino edukacijos užsiėmimą Kauno rajono švietimo ar kultūros įstaigoje, prašome kreiptis į projekto vadovę Eglę Marčiulaitytę elektroniniu paštu egle.marciulaityte@kinofestivalis.lt ir telefonu 8 662 25322.

Projektą vykdo


 

Partneriai ir rėmėjai